carolitos
08.07.19,17:20
chcel by som sa spytat ci clovek moze nadobudnut bezuhonnost ked uz raz ma zapis v registri trestov. vypis registra trestov je uz cisty ale povedzme keby clovek chcel robit napriklad v bezpecnostnej sluzby ci je mozne aby mal po rokoch odpis registra trestov nejako zahladeny alebo aspon uvedene ze sa clovek osvedcil. alebo je to tak ze clovek uz navzdy ma zapis a nemoze vykonavat urcite zamestnania. dakujem za odpovede
buchač
08.07.19,15:59
Zákon o SBS presne stanovuje, čo a kto....


§ 13
Bezúhonnosť

(1) Za bezúhonnú osobu sa na účely tohto zákona okrem osoby, na ktorú sa hľadí, ako by nebola odsúdená, nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený
a) za úmyselný trestný čin alebo
b) za iný trestný čin, za ktorý mu bol uložený nepodmienečný trest odňatia slobody v dĺžke viac ako 12 mesiacov.
(2) Za bezúhonnú osobu sa na účely tohto zákona nepovažuje ani ten, komu súd alebo správny orgán uložil zákaz činnosti, ktorá súvisí s činnosťou podľa tohto zákona alebo ktorá je obsahom pracovnoprávneho vzťahu podľa tohto zákona, do skončenia výkonu zákazu činnosti.
carolitos
08.07.19,16:04
ide o to ze som nafukal nad 1prmile na motocykli co uz bol v tej dobe trestny cin vobec tomu nerozumiem co sa tu pise... bude sa na mna pozerat ako by som nebol odsudeny ci ako
Martuk
08.07.19,20:29
keď si nafúkal nad 1 promile, tak je to automaticky trestný čin, z ktorého sa tak ľahko nevyvlečieš. A rátaj s tým, že po opletačkách so súdom toto budeš mať zaevidované jednak v karte vodiča, takisto vo výpise z trestného registra a vzhľadom na to, že ťa súd určite uzná vinným (bez ohľadu na výšku a typ trestu), tak aj v odpise z trestného registra. Či si mal na daný motocykel vodičák (nevieme, čo je u teba motocykel a aký silný bol), je už niečo iné.
bodliak
08.07.19,20:39
Odpis obsahuje všetko, z odpisu sa nič nevymazáva. Bude to tam navždy.