Laurinkai
09.07.19,05:04
Ahoj poraďáci. prosím Vás, firma si dala urobiť výtvarný návrh interiéru administratívnej časti. Čiže návrh a rozmiestnenie nábytku, svetiel, návrhy podláh a tak a 3D vizualizácia. Nábytok sa kúpil, niečo pôjde do drobného majetku, niečo sa bude odpisovať, v závislosti od ceny za kus. Ale neviem, čo s tým návrhom. Stál 2000€. Dať to celé do nákladov? Ďakujem vopred za radu.
Ester plus
09.07.19,11:55
Podľa § 1 Autorského zákona tento zákon upravuje vzťahy, ktoré vznikajú v súvislosti s vytvorením a použitím autorského diela (ďalej len „dielo“) alebo umeleckého výkonu, v súvislosti s výrobou a použitím zvukového záznamu, audiovizuálneho záznamu alebo vysielania a v súvislosti s vytvorením alebo zhotovením a použitím počítačového programu alebo databázy tak, aby boli chránené práva a oprávnené záujmy autora, výkonného umelca, výrobcu zvukového záznamu, výrobcu audiovizuálneho záznamu, rozhlasového vysielateľa a televízneho vysielateľa (ďalej len „vysielateľ“), autora počítačového programu, autora databázy a zhotoviteľa databázy.

Možno by sa to mohlo považovať za nehmotný majetok - výrobca audiovizuálneho záznamu - a dala by som to tak isto ako píšeš do nákladov.
Bolo by dobré keby sa vyjadril ešte niekto.