samue
10.07.19,12:35
Prosím vás poradíte mi ako si mám nainštalovať naspäť odinštalovanú grafickú kartu????Odinštaloval som nvidia geforce630 a teraz tam mám Intel HD graphics 4000. Neviem ako to mám urobiť? prosím vas odpovedzte mi ak sa to teda dá nainštalovať.
ivka70
10.07.19,10:47
Stiahnes si na internete ovladac na tu Nvidiu (urcite minimalne nai ch strankach bude) a nainstalujes.
samue
10.07.19,11:08
dobre idem tu skúsiť
samue
10.07.19,11:25
a ešte jedna vec keď idem spustit ovládaci panel nvidia tak mi napíše aplikácia prestala pracovať
Martuk
10.07.19,12:56
Pravdepodobne neaktualny ovladac. Sprav, ako ti poradila ivka a uvidis
samue
11.07.19,09:45
ja nemyslím odinštalovaný ovladač ale celá grafická zmizla.Išiel som do správcu úloh tam klikol som na display adapters a tam boli dve grafické karty boli tam intel h graphics a ta nvidia a na ten nvidii bol taky vykricnik tak som si to otvoril a tam bolo že- vypnút odinštalovať a ešte niečo a ja som klikol na to odinštalovať a potom ta nvidia zmizla
ivka70
11.07.19,10:06
Tak si ju musis doinstalovat.
Zjavne mas 2 graficke kaerty, jednu na doske a mal si este jednu pridavnu.
Ak ta pridavna Nvidia neodisla fyzicky, treba ju opatovne nainstalovat.
samue
11.07.19,10:17
áno presne ale problém je ten že neviem ako
ivka70
11.07.19,10:18
Stiahnes si ovladac a das pridat graficku kartu. Ak to nevies, oslov toho, kto ti to instaloval predtym, pri pridani karty.
samue
11.07.19,10:24
ale mne sa zdá že tá pridavna karta je ta intel hd graphics lebo aj ked otvorim notebook tak tak su tie nalepky a tam nieje intel hd graphics ale nvidia
samue
11.07.19,10:26
ale do toho notebooku mi to nikto neinštaloval ani mi tam novu kartu nedaval
samue
11.07.19,11:07
ano už to tam mám ale na tej nvidii jen ten výkričník
misoft
11.07.19,14:53
No - samue - pekne si to poplietol! Neuviedol si zo začiatku, že máš NB a ivka70 ťa (nechtiac) mylne navigovala na stiahnutie ovládača zo (asi) stránky nVidie.
Takže! Máš v NB dve karty - integrovaná Intel a dedikovaná nVidia. Na tú nVidiu si zo stránky VÝROBCU NB nájdeš a STIAHNEŠ ovládač pre grafickú kartu a nainštaluješ. Tie ovládače sú výrobcami NB totiž MODIFIKOVANÉ pre danú značku NB - na inom NB iného výrobcu nemusia pracovať.
Neiviedol si ani značku a typ NB, operačný systém - pritom ak zadávaš otázku, musíš UVIESŤ všetky potrebné informácie.
Poznámka: pokiaľ máš Win10 - pravdepodobne ti aktualizácia "preinštalovala" originálny grafický ovládač tým ich generickým od M$ a problém je na svete. Vždy sa radí, aby pri "desiatkach" sa zakázalo preinštalovávanie ovládačov pri aktualizáciách OS.
My sme tu krištáľové gule nedostali a myšlienky čítať nevieme.....