man2len
31.08.06,01:08
čafte poraďaci, mne sa tu vyskytol výborný problém a neviem ako ďalej.
v priebehu minulého roka naša spoločnosť spoluzaložila dcérsku spoločnosť v ktorej má podstatný vplyv. to sa udialo bez vedomia ekonóma. teraz sa zistilo, ze mi tento kapitálový vklad nemáme vobec podchytený v účtovníctve. naša dcérska spoločnosť má vlastnú účtovníčku. konatel dcérskej spoločnosti nakázal účtovníčke, že všetky vklady boli splatené v hotovosti,čiže ona viedla v pokladni splatené vklady, no my sme v pokladni žiaden výdaj hotovosti ako peňažný vklad do inej spoločnosti nedali. dcéra viedla fiktívne peniaze v pokladni čo sa týka nášho vkladu.a mna i mojho sefa v priebehu roka, ked sme len nahodou zistili ze sef zalozil nejaku dcersku spolocnost, nenapadlo zauctovat aspon zavazok za nesplateny vklad. a teraz by bolo potrebné urobiť nápravu, no ja ani len netuším ako. do roku 2005 to dať už nemožem. bol porušený zákon o účtovníctve , to mi je jasne, no neviem ako urobiť aspon čiastočne nápravu. vie mi tu niekto pomoct ako by som to mal riešiť, alebo v prípade, že to zaúčtujem až do roku 2006, aké sankcie mi može dať daňový úrad, keď by náhodou zistil moju chybu. DIKY :confused:
Milan Benka
31.08.06,06:31
Ak nebola schválená RU, otvoril by som účtovné knihy a doúčtoval aspoň ča sa dá (záväzok na nesplatený vklad, alebo nejaký iný spôsob, kt by zabezpečil správnosť účta).

Pokuta za porušenie zákona o účtovn. --- do 1% celkovej sumy majetku