specinka
12.07.19,21:03
Trek Marlin 5 2019
CTM Christine 1.0 2019
misoft
12.07.19,22:25
Podľa toho, do akého terénu, na aký účel. TREK má kotúčové brzdy - účinnejšie aj vo vlhku.
specinka
13.07.19,07:06
Popravde chcem na ňom chodiť do roboty ale určite aj vybehnúť niekam do hory proste ho využiť čo to pôjde.
Hlavne o to mi išlo preto som aj sem písala či mi niekto poradí co sa týka tých bŕzd a pod. ale ďakujem to som vôbec nevedela že v tom môže byť aj nejaký rozdiel.
duves
14.07.19,06:34
Orientuj sa na kolesa 27,5" kolesa. Model s kolesami 29" pre teba je skor komplikacia. Takže Trek, i ked za tie peniaze (449€) by sa dal kupit MTB s kvalitnejšími komponentami. Napr. JULIET 7. 40-D model 2018. Ten trek ma prevody iba 3x7, Merida 3x9 a podla mna ma lepšie brzdy, kvalitnejšiu prehadzovačku -SHIMANO ALTUS 27S. Trek ma prehadzovačku Shimano Tourney TY300, ktora sa zvykne osadzať na detské bicykle. Rovnako prešmykač. Lepšia vidlica je na Meride.
viktorviktor
08.08.19,12:15
Ak kupuješ cez e shop, tak si radšej niekde v predajni vyskúšaj crosový bicykel, horský je trochu dlhší /rám/, pri ceste do roboty budeš neprirodzene predklonená, horský je stavaný na iný typ jazdy. Kotúčové brzdy na to čo potrebuješ sú naprd, len si zničíš kolesá, /brzda prakticky namáha špice iba na jednej strane kolesa/ oprava ja drahá, taktiež sedemkolečko ti uplne postačí, má širšiu retaz, , tie zubaté kolieska na zadnom kolese sú tiež pevnejšie, dlžku klúk si veľmi nevyberieš, tiež si skús aj iné sedlo, určite ti ho vymenia ak o to požiadaš, tiež na horskom sú širšie plášte, ktoré pri jazde hučia ako parný kotol. Daj si poradiť priamo v obchode, povedz cenu ktorú si ochotná zaplatiť a podľa toho vyberaj a upravuj. Hlavne pred kúpou si sadni a prevez sa, každý výrobca má inú stavbu rámu bicykla.