loksik.lubos
14.07.19,19:32
Dobry den, neriesil niekto daku ochranu na vnutorne dvere proti skrabancom od psov. Ideme menit dvere a radi by sme sa opat vyhli aby spodok dveri nebol doskrabany ked si pes otvara labkou dvere. Idealne by bola daka priesvitna folia
alaya1
14.07.19,18:03
Existuje sprej na odpudenie psov. Ma sluzit na znackovanie, ale moze fungovat aj na toto. Psa treba unavit , kupit mu interaktivne hracky, aby sa nenudil a neskrabal.
ivka70
15.07.19,06:09
Foliu rozskriabe tiez, ak chces skutocnu ochranu, tak oplechovat.
ivka70
15.07.19,06:10
Pochybujem, sprej nefunguje ani na odpudenie psa zo zahonu, aj tu by si zvykol :)
buchač
15.07.19,06:20
Vyskúšaj teraz, pokiaľ máš ešte staré dvere...
Úspech zaručený. ;) :D
https://www.polovnictvoterem.sk/resize/e/1200/1200/files/batohy/sprej-na-medvede-300ml.jpg
kopretinka
15.07.19,07:19
Ten pes sa nenudí a neškriabe.Nepotrebuje odpudiť psa od dverí,potrebuje ochrániť dvere.To sú dve rôzne veci.Ten pes si tie dvere otvára,a oni mu chcú tú možnosť ponechať.Tak som to pochopila ja.
kopretinka
15.07.19,07:22
Nepotrebuje ľakať psa,potrebuje niečo na ochranu dverí.Čítaj ešte raz.
Smutné toto vysmievanie.
alaya1
15.07.19,07:32
Dvere nechavajte otvorene a nebude si ich labkou otvarat.
lujza.j
15.07.19,07:43
Neviem...ale moj pes č.2 ale aj č.1...ked zatvorene dvere...tak zatvorene....ziadne pokusy o otvorenie...
loksik.lubos
15.07.19,16:55
Ano mame psa maleho vzrastu a sem tam si labkou otvori dvere ktore su iba privrete a preto by rad pouzil daku tvrdenu foliu ktoru by chcel nalepit na miesto kde to osuchava
Terezia13
15.07.19,16:59
je možné inštalovať aj takéto dvierka, pes to hravo zvládne a dvere ostanú celé - pochopiteľne, ak tie dvere nevedú niekde na ulicu a podobne, na dvere do dvora je to ideálne riešenie
https://www.petpark.sk/blog/ako-si-vybrat-dvierka-pre-psa
stránok ponúkajúcich montáž takýchto dvierok je na internete veľa, stačí vybrať
kopretinka
15.07.19,18:21
Ako už bolo písané,oplechovať,alebo dvierka pre psa,alebo plexisklo....
vicktor
30.08.19,08:20
Nejde o to, aby sa pes nedostal ku dveram, oni mu dovolia chodit hore-dole, len nechcu aby pribudali skrabance.
S lexanom dolu suhlasim. Ked aj ten uz bude doskriabany, vymenia.
korela
31.08.19,16:23
Škrabance na dverách nám začal robiť až pes č. 6. Možno preto, lebo je zo všetkých najmenší a nevyskočí až na kľučku. Vnútorné predsieňové s výplňou skla nezničí, ani ma nezobudí v noci, horšie, ak sa dobýja dnu zvonka.
U susedov je to detto. Im vyskakuje do výšky, po zreparovaní dverí sú zasa tam kde predtým. Ja som za oplechovanie.
buchač
31.08.19,16:55
....na vnutorne dvere ....
--------------------------
korela (Dnes 19:23) Ja som za oplechovanie.
==================
Teda sa jedná o interiérové dvere, povedzme do izby.
No neviem, že ako by to vyzeralo...plech urvať do takej výšky, kde pes dosiahne...povedzme, že po kľučku.

Nebolo by lepšie ho odnaučiť od takýchto móresov ?
alaya1
31.08.19,16:59
To si si korela nemohla toho psa vycvicit?
korela
31.08.19,21:36
buchač (Včera 19:55) ....na vnutorne dvere ....
--------------------------
korela (Dnes 19:23) Ja som za oplechovanie.
==================
Teda sa jedná o interiérové dvere, povedzme do izby.
No neviem, že ako by to vyzeralo...plech urvať do takej výšky, kde pes dosiahne...povedzme, že po kľučku.

Nebolo by lepšie ho odnaučiť od takýchto móresov ?
.................................................. ....................................
Nie je to až tak zlé. Netreba. Ide o int. dvere z väčšej predsiene do menšej vstupnej, načo by škrabala na izbové dvere, nemá to logiku.
Na oplechovanie som myslela vo všeobecnosti, záleží na type a materiáli dverí, všade by to neišlo. Plechy dostať v širokej farebnej a materiálovej škále, eloxované ...
Ako dobre, že prázdniny už končia. :-)
buchač
01.09.19,05:21
korela (Dnes 00:36)
Nie je to až tak zlé. Netreba. Ide o int. dvere z väčšej predsiene do menšej vstupnej, načo by škrabala na izbové dvere, nemá to logiku.
======================
Ale ty vravíš asi ten svoj prípad...ja vravím vo všeobecnosti.
...a nie každý má predsieň do chodby a z nej do ďalšej predsiene, ktorá sa rozvetvuje do ďalších chodieb. ;)

Veď si vezmi, dvaja sa zavrú do spálne a chcú sa venovať len sebe...a z druhej strany dverí sa ozýva škrabot na plech, či na niečo iné, ktoré vydáva nepríjemný zvuk...asi by bolo veľmi rýchlo po romantike...či ?