jajozh
15.07.19,08:41
Oznámenie o nástupe na rodičovskú dovolenku treba dať zamestnávateľovi presne mesiac dopredu pred nástupom, alebo môžem aj týždeň skôr? Ďakujem
Tweety
15.07.19,08:42
Môžeš aj skôr. Mesiac pred je najneskôr.
§166 odst. 3
Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.