ajuschka
16.07.19,10:22
ahojte poradaci, kupujem novy legion Y530 bez OS, a chcela by som nanho nahodit origo windows 7 z CD. externu mechaniku mam, ale nejak sa neviem dopatrat ktore nastavenia v biose budem musiet zmenit aby som tam ten win7 dostala. prosim vedeli by ste mi poradit?
dakujem :)
Martuk
16.07.19,08:59
Netreba nic menit, win 7 si vsetko potrebne spravi sam. Akurat si potom nainstalujes ovladace.
danno177
16.07.19,11:19
Legion seria ma podporu výlučne W10 x64 takže buď ani inštaláciu nespustíš, čo sa stáva u Lenova alebo ak by sa ti zázrakom podarilo nainštalovať, tak ovladače na to mať nebudeš. Pretože komponenty su už ladené na Win 10.
ajuschka
16.07.19,11:28
hmmm skoda, win10 sa branim zubami nechtami... cize jedine linux?
misoft
16.07.19,16:08
Navyše - je tam Intel I5-8300H Coffe Lake a Win7 s tým majú problém. Pravdepodobnosť inštalácie W7 na toto a fungovanie je cca 10%. Najmú ak to origo CD (volovina - musí to byť DVD - na CD sa 4GB nezmestia) bez SP1 a UEFI - tak s istotou - sa nenainštaluje.
mr.dred
16.07.19,19:25
Pred pár rokmi som tiež bojoval s Lenovom a Win7 (pri kupovaní NTB -bez OS v predajni ma presviedčali, že na tom W7 nepôjde).
Najväčší problém bol iba s USB, ktoré sa počas inštalácie sedmičiek odpojili a pýtali si nový ovladač. Problém bol, že ako mu ho podstrčiť, keď žiadne USB nešlo. Nasledovala teda inštalácia W10 a uloženie dostupných ovládačov na dopredu rozdelený disk. Potom nasledovala nová inštalácia W7 (aj s formátom "C") a pri výzve na nový USB ovládač mu stačilo zadať cestu k nemu. Inštalácia sa potom už dokončila korektne. Ostatné chýbajúce ovladače som ani nevyhľadával, nechal som túto starosť na DriverBooster... našiel všetky aj s aktualizáciami starších.
duves
17.07.19,06:17
Presne, instalacia začne, ale potom pri nejakom kroku zlyhá.