Hispida
17.07.19,09:56
Pred niekoľkými dňami mi prišiel list, že ma vylúčili zo štúdia na VŠ. Viem, že by som sa mal do 7 kal. dní registrovať na Úrade práce, no momentálne som v zahraničí a určite sa domov tak skoro nedostanem. Pátram po jasnej informácii, koľko ma bude stáť každý deň, ktorým sa oneskorím pri registrácii na ÚP zdravotnej poisťovni. Vopred ďakujem za pomoc, google neporadil
Mila123
17.07.19,07:58
66,78/ 30,31 alebo 28 dní (počet kal. dní v mesiaci) x počet zmeškaných dní
Mila123
17.07.19,08:00
ale keď ťa vylúčili zo štúdia, neznamená to, že už nie si študentom, musí prebehnúť konanie, ak sa neodvoláš tak začne platiť vylúčenie (na odvolanie máš aspoň 8 dní) a až po uplynutí sa stávaš nezamestnaným....
pracuješ v zahraničí? oficiálne?
ivka70
17.07.19,08:01
Kedze nebudes mat ineho platitela zdravotneho poistenia, musis sa prihlasit ako samoplatca vo svojej ZP (tiez je tam hranica 8 dni od ukoncenia studia, treba im nahlasit 1. ukoncenie poistenia ako student, zaciatok poistenia ako samoplatca.
Da sa aj cez internet stiahnut formular a ak mas elektronickeho klienta, aj prihlasit.

Dobrovolne poistenie je 66,78 eur/mesacne, vydel si to poctom dni v mesiaci, za ktore budes platit (pocet dni od ukoncenia studia do evidencie na UP alebo do zamestnania sa).


Evidencia na UP povinna nie je.
Ak vsak v zahranici (EU) pracujes, musis plati ZP tam z prijmu zo zamestnania a tam byt aj prihlaseny v ZP a prihlasenie na SK nepripada do uvahy. v EU nie je mozne sucasne v 2 statoch.
veronikasad
17.07.19,08:42
V zahraničí nie si zdravotne poistený zo zamestnania ?
Chobot
17.07.19,10:02
Čo robíš v zahraničí? Pracuješ? Ak áno, je to v EU? Ak áno, si prihlásený na zdravotné poistenie? Ak áno, tu sa budeš musieť odhlásiť zo zdravotného poistenia.

Ak si v zahraničí len ako turista a nepracuješ tam, tak u nás sa musíš prihlásiť ako samoplátca. Sumy na deň ti už napísali nižšie.