Miňo37
17.07.19,19:59
Dobrý deň, mal by som závažnú otázku, kam sa mám obrátiť keď sused má v pivničných priestoroch (kočíkárni) uskladnené pneumatiky? On má pneuservis a tieto pneumatiky si ako právničká osoba uskladnuje vo vyššie uvedených priestoroch a tých pneumatík je cca 100ks. Vieme s tým niečo urobiť?
misoft
17.07.19,18:09
Zvolajte schôdzu. V nej dajte požiadavku, aby si tie pneu, ktoré sú predmetom PODNIKANIA okamžite odstránil. Je to spoločný priestor a NIE JE určený ako sklad a na podnikanie. Alebo odstráni, alebo bude za ten priestor ostatným platiť nájomné.
Môžete tiež zavolať požiarnu ochranu - pneu (guma) v prípade požiaru sú bezpečnostným rizikom.
lujza.j
17.07.19,18:14
Zas on:D
Miňo37
17.07.19,18:34
Všetko čo ste napísal sa stalo platí ročne 30€ ale dohoda neznela ze tam bude mat pneumatiky ktoré su pod mojim bytom a su hrozné riziko pre moje deti a správcovi som to uz viac krát hovoril a nic sa neudialo
buchač
17.07.19,18:43
Hm...
- Silno, veľmi silno pochybujem, že by si nejaký podnikateľ položil do kočikárne toľko pneumatík.
Dôvody nemá význam špecifikovať.
- Silne, veľmi silne pochybujem, že do bežnej kočikárne v bežnom baráku panelákového typu vojde cca 100ks pneumatík
- Ale vôbec nejak nepochybujem, ba som skôr presvedčený, že ide o ďalšiu stupídnu otázku...
jslancik
17.07.19,19:06
miňo, srandy bokom. tvoja otázka mala znieť úplne inak. čo z teba ešte postupne vytiahneme? pýtať sa máš na to, čo má v zmluve o prenájme uvedené. a to sa nepýtaj nás, ale tých, čo majú k zmluve prístup. prenajíma si určitý priestor. a ak z neho nie sú výslovne vylúčené pneumatiky, tak aký problém? hrozné riziko si kde vyhrabal? nie je jedno, či tam má 25 bytov uskladnených po 4 pneumatiky, a či tam má jeden uskladnených 100 pneumatík?
vicktor
18.07.19,06:03
zabudol si na potrebu uliciek aby sa dostal k tym spravnym
pneumatiky sa skladuju len 4 na sebe, rozhodne nie 10