miro 69
18.07.19,10:00
Moze dovernik v panelaku dat pokyn spravcovi o vystavenie faktury za prace,ktore neboli vykonane.
ivka70
18.07.19,08:17
Pokyn dat moze.
Snad mate ja nejaku kontrolu, ved to ide zo spolocnych penazi.
ivka70
18.07.19,08:17
co ma otazka spolocne so susedskymi spormi v panelaku? zmenila som nazov
bettylou
18.07.19,08:32
Nie je taká faktúra potom podvod? Správca by taký pokyn nemal vykonať..
ivka70
18.07.19,08:37
A ako na to spravca pride, ked zastupca vlastnikov ma take poverenie, dat vystavit FA?
Tweety
18.07.19,08:41
Pokyn, pokyn, na pokyn musí mať nejaké podklady, napr. objednávku, popis vykonaných prác, prevzatie prác, odsúhlasenie, schválenie.... ak toto všetko má, potom je fakturácia ok. Doplnenie: ak sa robili nejaké práce pre panelák, potom faktúru vystaví firma, ktorá práce vykonala, nie správca, máš to akési popletené.
vicktor
18.07.19,09:01
Spravca snad faktury prijima, nie vystavuje.
kopretinka
18.07.19,09:26
Správca vystaví ? A aké práce ten správca vykonal? A komu to akože fakturuje?
sito
22.07.19,17:09
ivka, neviem čo si vymazala? Ale, ako ty vieš, že sa nejedná o susedský spor v dome, ako? Guľa ... :D
sito
22.07.19,17:13
Tweety, ako ty vieš, že to má popletené? Ak je správcom bytové družstvo, kroté má svoju údržbu, ktorá vykoná opravu, výmenu modernizáciu, tak správca vystaví svoju faktúru, ktorú uhradí dom z FPÚaO, ktorému vykonáva správu domu na základe 182ky a zmluvy o výkone správy domu, ktorá musí byť v súlade so 182kou. :D
sito
22.07.19,17:18
Práce, ktoré neboli na dome jeho spoločných častiach, spoločných zariadeniach domu vykonané, ale boli zúčtované na príkaz ZÁSTUPCU VLASTNÍKOV BYTOV je podvod, zlodejina spáchaná na spoluvlastníkov domu, jeho spoločných častí, spoločných zariadení.
ivka70
22.07.19,19:22
Nic som nemazala, len zmenila nazov, povodny bol: Susedske spory v panelaku
sito
22.07.19,20:22
Vtom prípade je miro susedom zástupcu vlastníkov bytov v dome a sú v spore. Ostatní susedia, na čiu stranu sa pridajú? :D
sito
23.07.19,05:46
Poznám, súhlasím! Lenže, Zástupca vlastníkov bytov je len jeden, prípadne vo väčších domoch s viacerými vchodmi, bránami si vlastníci bytov v dome založia, zvolia výbor vlastníkov bytov a ten má jedného predsedu. To sú oponenti správcovi domu, prevažne bývalým vlastníkom domu OSBD, SBD, BD, atď.

Takže, ak sa také, veci zlodejiny stávajú bežné, je to bežne s tichým súhlasom ostatných spoluvlastníkov domu, jeho FPÚaO z ktorého neoprávnené miznú ich spoločné peniaze." kde nič nie je, tam ani čert neberie" a "Kto mlčí, ten svedčí!" No v takom prípade má ta zlodejina legimititu spoluvlastníkov domu.

V konečnom dôsledku to hovno padne na posledného a tým sú spoluvlastníci domu, nie správca, nie zástupca spoluvlastníkov domu. Vlastne sú prví, ktorí v dome rozhodujú o spoločných veciach odsúhlasením, hlasovaním.
marjankaj
23.07.19,08:15
A kto tie faktúry zaplatí? To ste odkukali od štátnej správy: