PetraBar
18.07.19,11:41
Ahojte, prosím Vás uvazujem spravne v tomto pripade?
SZCO platca DPH, vystavil fakturu pre neplatcu dph.
Vo Fakture som nasla polozky ktore podliehaju prenosu (ide o bylinne caje).
Len kedze je odberatel neplatca by mala byt aj tato polozka vo fakture s DPH, nie?
Aby bola faktura v KV v časti A1 a nie A2.
Už som som mimo,
dik za rady
Žabinka
18.07.19,11:49
O tuzemskom samozdanení hovoríme vtedy, keď dodávateľ – platiteľ DPH prenesie daňovú povinnosť na odberateľa – platiteľa DPH. Odberateľovi tak vznikne povinnosť odviesť DPH z dodaných tovarov a služieb a zároveň má nárok na odpočet tejto DPH (pri splnení podmienok v § 49 až 51 zákona o DPH). Prenos daňovej povinnosti z odberateľa na dodávateľa (tuzemské samozdanenie) je možný len za podmienky, že dodávateľ aj odberateľ sú platiteľmi DPH.

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/dan-z-pridanej-hodnoty/tuzemske-samozdanenie-2018 © Podnikajte.sk
PetraBar
18.07.19,11:54
Ďakujem, čiže je to tak ze položky mali byt s klasickou DPH, vsak?
Kedze nie su obaja platcovia DPH.
Žabinka
18.07.19,12:42
ano..
PetraBar
19.07.19,04:53
Moc dakujem