jarka77
18.07.19,14:56
Ak zamestnanec zaplatí za ubytovacie služby kartou, čo je aj uvedené na doklade z ERP + priložil potvrdenie z terminálu, žiadate od neho aj výpis z účtu na overenie, či to platil zo svojich prostriedkov? Mám taký prípad, že zamestnanec má na platbu kartou denný limit povedzme 400€. Rekreácia stála viac a uhradiť ju bolo potrebné vopred. Tak pobyt uhradila jeho dcéra zo svojho účtu (nezúčastnila sa rekreácie) a zamestnanec jej peniaze vyplatil v hotovosti, čo samozreme nemá ako preukázať . Takéto prípady sa množia. Ako postupovať, uznať alebo neuznať ? Ďakujem.
Tweety
18.07.19,16:36
Teba nemá čo zaujímať, kto z akého účtu mu zaplatil, podstatné je, že má potrebné doklady a tie sú aj uhradené.
jarka77
18.07.19,17:05
Toto som chcela mať čierne na bielom. Vďaka.
kvjetecko
19.07.19,04:22
nesuhlasim s Tweety, mame potvrdene financnou spravou, ze zamestnanec musi pobyt aj zaplatit z vlastnych fin. prostriedkov (jedine co sa da akceptovat je platba, ktoru uhradil manzel/ka, ktori maju BSM).
A teda ak platil kartou svojou je to ok, ak platil niekto iny okrem manzelky kartou , tak to uznat nemozes.
misoft
19.07.19,13:04
Myslím si, že je to BLBOSŤ - ZP nič také NEUVÁDZA!
§152a ods.6. Jediná podmienka je - musí to byť na MENO ZAMESTNANCA. Odkiaľ on to zaplatí - je irelevantné. Čo ak má požičanú kartu, ak má niekoľko účtov, na ktoré mu však mzdu nepoukazujú?
Tam je PRESNE stanovené, čo musí spĺňať.
FS sa musí držať zákona, nesmie si zákon upravovať podľa seba.
segricka
23.07.19,18:03
Súhlasím, že FS by mala postupovať podľa zákona, ale je fakt, že také stanovisko vydala- viď Príklad 12:
https://podpora.financnasprava.sk/601211-Pr%C3%ADspevky-na-rekre%C3%A1ciu-zamestnancov-
Tweety
23.07.19,18:21
Príklad 12. sa netýka tohto prípadu, pozri 13. Celé si to vysvetľujete zle. Nie je tam nič o tom, že rekre nemôže zaplatiť iný.