zuzana2610
19.07.19,10:39
Cestujeme do Bulharska, Pomorie a chcela by som sa opytat, ci mozem varit z ich vody. viem, ze pit sa nemoze.
Samozrejme, ze budeme chodit aj do restauracii, ale sem -tam by som chcela uvarit. Ake mate skusenosti?
Dakujem.
vicktor
19.07.19,09:24
Myslis ze na celom bulharskom pobrezi niet jedinej restauracie kde podavaju varenu stravu?
Žabinka
19.07.19,11:11
MOZES VARIT Z MORSKEJ VODY...ASPON USETRIS NA SOLI.
A PREČO AJ TY PÍŠEŠ KAPITÁLKAMI? :D:D
misoft
19.07.19,13:29
mimotemy - nekričte tu..... plaší sa mi kocúr i obrazovka
evaj63
19.07.19,17:59
My sme v Bulharsku nikdy nevarili, a boli sme aj na súkromí. Ceny ako u nás.Vodu sme kupovali v 5 alebo 10l bandaskách.
IvetaH
20.07.19,12:48
Zuzka, my chodíme ako partia postarších ľudí, každý večer si grilujeme a aj varíme na čo máme chuť, vodu používame na varenie úplne bežne a nič nám nie je, dávame pozor, aby bola naozaj prevarená. Zeleninu a ovocie ale oplachujeme vodou z balenej vody. Stravu v reštauráciách neznáša väčšina z nás, používajú iné koreniny ako my a ani mi to nechutí ani nevonia a tiež mám pochybnosti o čerstvosti stravy podávanej v reštaurácii.
lujza.j
20.07.19,14:46
"Voda obohacená minerály pak teče běžně z vodovodních kohoutků a taky ji můžete bez obav z průjmů pít"

https://dvojka.rozhlas.cz/v-bulharsku-pijete-z-vodovodnich-kohoutku-mineralku-7461437
jelalim
21.07.19,12:07
Kto Ti povedal, ze voda z vodovodu sa v Pomori nesmie pit? Nepomylila si sa a ten co Ti to hovoril, povedal, ze nesmies pit vodu z mora? Takto by to sedelo.

Hotely, restiky su napojene na ten isty zdroj vody, ktory budes mat aj v tvojom ubytovani a ktoru pouzivaju v kuchyni na pripravu jedal napojov, umyvanie ovocia, umyvanie riadu. Ani nemaju rozdelenu vodu, ze z tohoto kohutika varime miestnym a z ineho turistom...

Ludia, rozmyslajte a ked mate pochybnosti kupte si a noste si balenu vodu, v Bulharsku v 5L PET bandaske stoji cca 3BGN v normalnom obchode, ak za celu dovolenku spotrebujete 3 taketo bandasky, neverim, ze Vam to pri kalkulacii dovolenky dovolenku az tak predrazi...
Mária27
21.07.19,12:31
Bola som tam, voda je pitná.
vicktor
22.07.19,07:41
Mineralku z vodovodneho kohutika som zazil v Patinciach.
To boli casy! Plavecky vycvik. :) Tyzden na kupalisku namiesto ucenia v skole. :D
Zial nebola to nejaka Zlata studna ci Miticka, ale cosi smrdkave...
zuzana2610
22.07.19,13:01
Ďakujem pekne práve preto som sa pýtala lebo dcere nerobí dobre okorenena strava ...Dakujem ,že ste ma pochopila
mareko
22.07.19,14:12
vicktor, ja pamätám ešte časy, keď sme sa v Santovke v bazéne kúpali v "Santovke" ;) Bolo to pre nás ako deti veľmi nezvyčajné a zábavné. Pre mladšie ročníky vysvetlím, Santovka bola minerálka, balená v skle...v časoch, keď boli minerálne vody asi iba tri, a to Santovka, Slatina a Šaratica ...to bolo asi všetko ;)
Tak som si zagúglila a ujo google mi vyhodil, že áno, stále existuje ono kúpalisko, ale už ako Kúpalisko Santovka Wellness