loksik.lubos
19.07.19,11:53
Dobry den vedel by mi niekto poradit daku aplikaciu ktora vie odciat domovy vodomer cez mobilnu aplikaciu. Neviem sa k tomu dopatrat
buchač
19.07.19,11:02
Neviem sa k tomu dopatrat
...a toto je čo ?
Kaleráb ???


domovy vodomer cez mobilnu aplikaciu = https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=domovy+vodomer+cez+mobilnu+aplikaciu.
misoft
19.07.19,13:27
Taká aplikácie pre súkromné osoby NEEXISTUJE.
Ak sa odpočítava na diaľku, je k tomu dodávaný SW a HW na to určený pre firmy, ktoré sa tým zaoberajú. Nie je určený pre bežné používanie.
Ak chceš vedieť stav - otvor dvierka a POZRI sa vlastnými očami.
bodliak
19.07.19,13:37
A aky mas vodomer ?
misoft
19.07.19,13:47
Ja len dodám - tie vodomery s elektronickým odpočtom - čítačky pracujú na frekvencii 868MHz. Majú vstavané batérie (väčšinou CR2032 s výdržou 2-3 roky), aktivuje sa prenos až po impulze z čítačky, vtedy vodomer (bezdrôtový modul) odošle údaje o sebe a stav. Dosah 10-15m (takže z ulice neodpočítajú :D), na druhej strane však nemusia vyklopkávať na dvere, kukať na číselka a zapisovať - čítačka si to všetko ukladá do svojej pamäte a potom sa to len vytiahne a rozúčtuje.
Používajú sa takéto (alebo podobné) čítačky
https://www.komvak.sk/images//psion.jpg
loksik.lubos
19.07.19,14:40
Takto za klasickym vodometrom ktory je v sachte mame pripojeny dalsi a pan ktory to montoval povedal ze cez bluetoothu sa bude dat kontrolovat stav vodometra.
misoft
19.07.19,19:26
Takto za klasickym vodometrom ktory je v sachte mame pripojeny dalsi a pan ktory to montoval povedal ze cez bluetoothu sa bude dat kontrolovat stav vodometra.
A čo myslíš, že BT (bluetooth) je? Bezdrôtové pripojenie. Lenže na to, aby sa to s tým vysielačom spojilo, musí vyslať určitý signál, ktorý ten vodomer spozná. Čo ti vyšle mobil? Len žiadosť o pripojenie, ktoré vodomer nepozná. A aj keby, ako odčíta mobil, čo ten vodomer poslal? A okrem toho - už som písal - tie vodomery idú na 686MHz, BT je na 2,4GHz!!!!!! Preto majú tie čítačky - aby NERUŠILI WIFI a BT na 2,4GHz.
Mobily idú na 900MHz a 1800MHz (základ) rozpätie je od 890-915MHz) a 1710-1880MHz. Takže ani mobil to nechytí, nieto BT,WIFI.
sito
27.07.19,18:04
A ktorý je fakturačný? Podľa ktorého ti bude dodávateľ vody vystavovať faktúru za odobraté množstvo vody? Ty si vlastníkom niektorého s nich? Ak, sám si vystavíš faktúru za odobratú vodu? :D