Ivetvpraci
19.07.19,11:47
Máme rozvedenú zamestnankyňu, ktorej minulý mesiac zomrel exmanžel. Nebývali v spoločnej domácnosti. Kompletne zariaďovala pohreb a priniesla potvrdenia. Má nárok na dva dni plateného voľna, alebo nie?
veronikasad
19.07.19,12:09
Nemá zákonný nárok na pracovné volno s náhradou mzdy - exmanžel už nepatrí medzi vymenované osoby v § 141 ZP.