martin-nik
19.07.19,17:46
Dobrý deň pozeral som kotlíky na guláš. Každý odporúča smaltovaný lebo sa nič nepripáli ale nieje dosť odolný. A ja by som skôr aj niečo čo je odolnejšie a samozrejme že nepripáli sa a aj ľahšie čistý. Vo pred upozorňujem že o medený nemám záujem kedže je drahší a aj samotný guľáš ak je v tom dlhšie tak skysne
buchač
19.07.19,16:04
Najprv poznámka k tomuto


samotný guľáš ak je v tom dlhšie tak skysne

Dobrý guláš nemá šancu skysnúť...teda, pokiaľ sa navarí v adekvátnom množstve a nie za cisternu.
=================
Medené sú drahé, to je fakt...ale sú aj kvalitné.
Smaltovaný nie je vraj odolný...a to povedal kto ? Šak jasné, že sa prepáli, ak sa pod ním hajcuje jak vo vysokej peci a kotlík je položený pomaly v samom pekle.
-----------------------
Vrelo doporučujem hentú súpravu. Nie je problém so stavaním ohniska, ľahko sa prenáša, malá spotreba dreva..
https://www.ikotliky.sk/Rodinny-set-21
Alebo vyberaj podľa svojich okoloností...nespomenul si, že kde budeš používať.


P.S.:
Mám tri kotlíky...smaltovaný, medený a hliníkový.
misoft
19.07.19,18:35
Ja si myslím, že dobrý guláš dlhšie ako 24 hodín nevydrží......... lebo sa zožerie......:D:D:D
allgreen
20.07.19,06:25
Ja mám smaltovaný cca 10-12 rokov, to v ňom spravím do 10 gulášov za rok a nič mu nieje. Či sa pripaluje záleží od majstra čo varí guláš :) Problém býva ak sa varí málo gulášu vo velkom kotlíku, vtedy sa pripaluje v mieste kde je komín. V komore mám starú chladničku kde strčím celí kotlík, samozrejme keď ho predtým schladím
Žabinka
20.07.19,08:22
aj ja mám smaltovaný, už dlhé roky.. a som s ním spokojná..
allgreen
20.07.19,20:20
aj čo si všímam u známich, aj všelikde po akciach poväčšinou len smaltované..
Mikae
21.07.19,17:40
My máme tiež smaltovaný a žiadny problém s ním nie je. Samozrejme drevo treba prikladať s rozumom :-)