Tehla4
21.07.19,21:36
Pred pár dňami som objednával balík z Aliexpress, riadne som vyplnil adresu, ale pri sledovaní objednávky je moja adresa uvedená bez popisného čísla, svieti tam len ulica. Dostane sa aj napriek tomu balík ku mne?
veronikasad
21.07.19,19:56
uviedol si tlf.číslo, na ktoré ťa má kurier konktaktovať ?
ivka70
21.07.19,19:57
To sa musis spytat na poste, ak postarka pozna meno, doruci.
Kedze vsak vies cislo zasielky, mozes si dat sledovanie na tandt.posta.sk a ak to dorucene nebude, ale ulozia to na poste, ist si po zasielku priamo na postu s tym cislom.
Tehla4
21.07.19,20:04
Ja ale viem číslo zásielky z Aliexpress (sledovanie zásielky je tiež tam), predpokladám, že ide o to číslo, ktoré dostala od čínskej pošty...Na Slovensku bude mať to isté?
Tehla4
21.07.19,20:05
Nie, číslo nie, len mail...
ivka70
21.07.19,20:06
Samozrejme, pod tym cislom to pride az k tebe. Uz teraz si to vies zadat do sledovania, ak uz je balik odoslany.
Tehla4
21.07.19,20:08
Ďakujem! :)
kopretinka
22.07.19,06:44
Z ali chodia balíky na poštu,žiadny kurier to nerozváža
Chobot
22.07.19,06:58
Zahraničné podacie čísla naša pošta nespracúva. Zásielka sa dá dosledovať podľa podacieho čísla, ktoré uviedol odosielateľ iba na stránke odosielajúcej pošty. Tam bude posledná informácia doručenie do krajiny prijímateľa, ale samotné doručenie prijímateľovi tam už nebude vidno.

Po prijatí zásielky pošta buď zásielku doručí, alebo ju uloží na pošte, ak je mimo doručovací rozsah (napr. veľkosť balíka). Príjemcovi oznámi len dodacie číslo, nie podacie. Dodacie číslo potom slúži na vyhľadanie balíka na pošte.

Takže ak adresa neobsahuje orientačné ani popisné číslo, je len na doručovateľovi, či zásielku dokáže doručiť, či vie identifikovať príjemcu podľa mena. Ak je to nejaké sídlisko, kde vo vchodoch bývajú desiatky ľudí, tak bez orientačného čísla nebude hľadať na celej ulici dané meno. Ak je to ulica, kde sú 4 domy, tak je šanca, že príjemcu nájde.
buchač
22.07.19,07:02
Blbá otázka...nakoľko :

- súpisné číslo predsa neexituje.
Poznáme len číslo popisné a číslo orientačné

- do adresy pre príjemcu je potrebné zadať telefón, inak sa nedá pokračovať v objednávke

- hm...pošta nemá kuriéra ?
ivka70
22.07.19,07:14
Nemas pravdu, bezne tak zasielky z Ciny sledujem cez SK postu, zadam si cislo, ktore mi ALI prideli po odoslani (teda podacie cislo cinskej posty) a akonahle balicek prekroci SK hranicu, tak mi posta hlasi jeho status, ci uz je na colnici, v preprave, ulozeny na poste ci prevzaty na dorucenie, aj potvrdi, kedy som si ho prevzala.
ivka70
22.07.19,07:16
Kde by malo exitovat?
Aj kurier rozvaza tieto balicky, ak ide o vacsiu zasielku ....
Mária27
22.07.19,08:05
Najlepšie zavolať na poštu, nech ti dajú telefónne číslo na doručovňu balíkov, tam to nahlásiť. Oni to dajú doručovateľovi balíkov, ktorý má váš rajón.
Balíkoví doručovatelia si dávajú občas aj adresáta "vyvolať- vyhlásiť v sále" u listových doručovateľov, ktorí adresátov poznajú aj naspamäť.
ivka70
22.07.19,13:41
posta nema cislo telefonu, ak dobre citas
a ani tie farby cisel uz davno neplatia,