cutty
22.07.19,07:19
FO podnikateľ má v obchodnom majetku zaradenú budovu, ktorú prestav využívať a chce ju prenajať. Je potrebné aby si z tohto dôvodu rozšíril živnosť ? Sú to obchodné priestory, faktúrovaný bude len prenájom a energie. Ďakujem
Mila123
22.07.19,07:32
nie, pokiaľ takýto prenájom spadá pod § 6, ods. 3 595/2003 Z.z. na prenájom vlastnej nehnuteľnosti nepotrebuje nič,
ak by poskytoval aj iné (doplnkové) služby tak toto už je živnosť, doplnkové služby sa mysli a napr. stráženie, upratovanie a i. nie sú to dodávky energií
cutty
22.07.19,07:35
Dakujem, doplnkove sluzby poskytovat nebude. Ide cisto len o prenajom obchodnych priestorov + energie.