maped
22.07.19,08:43
Poprosím o poradenie, ak chceme prijať na zmluvu o brigádnickej práci študenta, tak prihlásenie do SP je kódom ZECD4? Je to správne? Bude mať výnimku - do 200€ zárobku. Môžeme mu dať hodinovú sadzbu alebo mesačnú mzdu? Neviem čo je lepšie a koľko by mohol za mesiac odrobiť hodín.
Ďakujem pekne.
Mila123
22.07.19,08:54
máš to dobre, ty si´uviedla typ v expotre, inak je to DoBP bez DP, typ 9 s predpokladom, že sa jedná aspoň o 2 mesiace, t.j. napr. 7-8/2019, je to tzv. pravidelný príjem
takýto študent môže odpracovať aj viac ako 20 hodín týždenne, ale v prepočte na trvanie dohody to môže byť iba 20 hod. týždenne., dávam na dohody iba hodinovú mzdu, je to tak jednoduchšie.s prepočtom
Tweety
22.07.19,08:55
§227 ZP
(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená.
Odmena môže byť hodinová, mesačná, Ustrážiť treba len odpracované hodiny.
Ako prihlásiť pozri tu:
https://www.socpoist.sk/aktuality-socialna-poistovna-upozornuje-na-spravne-prihlasovanie-studentov-brigadnikov/48411s60363c?
maped
22.07.19,09:01
Prosím, nejako mi to nejde zadať do softu. Napr. ak zadám hodinovú mzdu 3€ dám 20 hod. týždenne? Nechce mi to vypočítať mzdu, zatiaľ iba skúšam. Ďakujem!
maped
22.07.19,09:13
Ďakujem a môže si uplatniť NČZD?
Tweety
22.07.19,09:14
samozrejme, ak ale už nemá súčasne uplatnenú inde
maped
22.07.19,10:02
Majka prosím Ťa pekne dohodu by sme uzavreli do 31.12.2019 ale bude asi pracovať iba 8/2019 ešte sa nevie. Neviem teda či ju treba uzavrieť iba na mesiac?

Môže mať odpracované hodiny 40 hod. mesiac/8 dní 5€/hod. spolu tých rovných 200€?
Odvody do SP by vyšli platiť iba zamestnávateľovi 2.10€.

Ďakujem veľmi pekne!
Mila123
22.07.19,10:25
musíš uvažovať, alebo mu daj iba na jeden mesiac, potom je to nepravidelný príjem , kód na prihlásenie je 10, alebo do konca roka s kódom 9....
ale sa ti môže stať, že ak študent podpíše ešte inde takú istú dohodu s výnimkou, budeš musieť opravovať (požiada ťa)....
mne sa to pravidelne stáva, preto som napr. u kozmetičky dala DoPČ študentom a nemám opravy
maped
22.07.19,10:34
Ďakujem a na akom doklade podpisujú tú výniku zo soc. poistenia?