Bejata73
22.07.19,11:20
Dobrý deň,
ak študent denného štúdia VŠ dovŕšil 26 rokov v apríli, ešte pokračuje v dennom štúdiu, do ZP ho neprihlasujem? (zamestnaný bude 23.7-31.8.2019)
ďakujem
pekný deň
Mila123
22.07.19,12:59
nie, neprihlasuješ
štát hradí ZP študentom do veku 30 rokov....
Mila123
22.07.19,13:04
Štát za vás odvádza poistné na verejné zdravotné postenie ak spĺňate tieto podmienky:

študujete doktorandský študijný program v dennej forme,
celková dĺžka vášho štúdia neprekročila štandard stanovený pre doktorandský študijný program v dennej forme,
už predtým ste nezískali vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa,
nedovŕšili ste vek 30 rokov
Bejata73
23.07.19,04:27
Ďakujem,on však nemá doktorandské štúdium, dokončuje ešte II.stupeň, a podľa vyjadrenia Inšpektorátu práce by ani nemal mať prac.pomer uzatvorený ako DoBPŠ...pretože už dosiahol vek 26 rokov
avalik
23.07.19,04:28
ak uz ma 26 rokov nemozete s nim uzatvorit DoBPS § 227 ods. 1 ZP
Bejata73
23.07.19,05:10
vďaka, ale môže mať nejaký typ zmluvy, aby neplatil ZP? Na 2 z 3 ZP mi nevedeli odpovedať...
avalik
23.07.19,17:49
nemoze, vynimka je len pri DoBPS, z kazdej inej dohody ci PZ uz musi platit ZP ... len v pripade ak na dohodu nebude pracovat kazdy prac. den v tyzdni tak v dni kedy nebude pracovat si nebude musiet platit ZP ako samoplatitel, lebo je poistencom statu
avalik
23.07.19,17:50
DoBPS nie je pracovny pomer! pozor na terminologiu
Bejata73
24.07.19,05:50
vďaka