Marta163
22.07.19,17:10
Dobrý deň,
V zime nám popraskali všetky liatinové radiátory (14, rôzna veľkosť) v 30 ročnom poschodovom dome v okrese Liptovský Mikuláš. Je tam ústredné kúrenie na elektrinu - zabudla som zapnúť "stykač" na nočný prúd :mee:. Dom je využívaný len rekreačne, ale chcela by som v rámci rekonštrukcie vymeniť okná, vymeniť radiátory za plechové a zmodernizovať kúrenie, aby sa dalo ovládať na diaľku. Vedel by mi niekto poradiť, ako mám postupovať, čo dať spraviť skôr, či si nájsť nejakú jednu firmu, alebo samostatne na kúrenie a samostatne okná? Má niekto skúsenosti s rekonštrukciou takéhoto typu domu na hornom Liptove?
buchač
22.07.19,16:56
Najlepšou voľbou (aspoň podľa mňa) by bola realizácia jednou firmou, ktorá by to zmákla takpovediac jedným vrzom...tým chcem povedať, že nemá význam robiť neporiadok na dva krát (a ten neporiadok rozhodne bude).
Dobrá firma by to mala zmáknuť za pár dní...

Na nete nie je problém nájsť firmy, ktoré sa takouto činnosťou zaoberajú.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=rekon%C5%A1trukcia+k%C3%BArenia+a+okien+firma
Napríklad táto
https://www.lv-home.sk/sluzby/

Všetko je len o určitom strávení času, venovanému danej problematike.
chandler
23.07.19,05:44
jednu firmu na okna a druhu na kurenie, aj tak ziadna firma nerobi obidve veci - to druhe spravi v subdodavke. je jedno v akom poradi.
vicktor
23.07.19,06:56
Na poradi nezalezi.
Pochybujem ze partia kurenarov bude rucit za kvalitu a dochvilnost oknarov a/alebo naopak.
LM nepoznam, firmu neporadim, opytaj sa rodiny, znamych, kolegov, susedov, urcite kadekto robil rekonstrukcie.
Podlahy su v poriadku?
Marta163
24.07.19,12:11
Ďakujem za radu aj typ, doteraz som skúšala hľadať firmy podľa služby a len v rámci okresu LM, ale nič moc som nenašla. Možno nejaká väčšia firma by nemala problém robiť aj mimo svoj okres.
Marta163
24.07.19,12:23
Problém je v tom, že u nás na dedine si ľudia väčšinou robia sami alebo svojpomocne, lenže ja som odtiaľ mimo už 40 rokov (300 km) a potrebujem, aby to urobili "na kľúč", keďže tam nebývam. Chcem meniť aj podlahy, ale to tak nehorí, Už som dala vymeniť strechu a zdá sa, že to dopadlo dobre. Už pršalo a bol aj vietor a strecha stojí :)
Marta163
25.07.19,14:59
Nerozumiem, tam je elektrické ústredné kúrenie a keď bolo v poriadku, tak sme to nechávali na 8 °C a keď sme prišli, tak sme kúrili aspoň na 22°C