Sandra95
22.07.19,18:01
Dobrý deň! Idem do deviatky a neviem sa rozhodnúť, na akú strednú školu ísť. Naši ma posielajú na normálne gymnázium, kam chodili aj moji traja starší súrodenci a učiteľka angličtiny ma posiela na bilingválne. Na vysvedčeniach mám samé 1 a učenie ma celkom baví, aj keď s tým mám niekedy problémy. Nenávidím matematiku. Milujem angličtinu, je to moja srdcovka, pozerám v nej aj seriály a filmy (s titulkami), počúvam hlavne hudbu v angličtine, rada ňou rozprávam, niekedy aj keď som sama a ležím na posteli, hovorím o blbostiach v angličtine len tak pre seba. Chcela by som ísť na to bilingválne, pretože môj level ANJ by sa rapídne zvýšil a rozprávala by som ako profík, ale celkom sa bojím prijímačiek, resp. talentoviek. Netuším, čo vlastne na tých talentovkách je a ako sa mám pripraviť. Bojím sa aj toho, že vlastne všetko bude v angličtine. Či už dejepis, občianka, matematika... To bude v angličtine aj slovenčina? :confused: Prosím, poraďte mi..
veronikasad
22.07.19,18:30
Už máš vybraté konkrétne bilingválne gymnázium ? Je v tvojom meste, alebo by si musela bývať na internáte ?
Sandra95
22.07.19,18:34
Bilingválne gymnázium Jana Zlatoústeho v Humennom :) Cca 30 km od našej dediny.
Dáša_
22.07.19,18:39
no veď skús a keď ťa nepríjmu, môžeš vždy ísť na normálne gymnázium.
A nestrachuj sa dopredu, či to zvládneš. Jasne, že zvládneš. Zvládli aj iní. Takže v kľude. Nie je to prechádzka ružovým sadom, ale keď ťa to baví, chod do toho
veronikasad
22.07.19,18:41
Skôr než sa rozhodneš, choď sa pozrieť na deň otvorených dverí, v minulom roku bol koncom novembra...
Zváž tiež finančné náklady, denné dochádzanie asi kvoli skorému vstávaniu nebude možné - ubytovanie na internáte ... Možno aj preto ti rodičia navrhujú "obyčajné" gymnázium
buchač
22.07.19,18:55
Netuším, čo vlastne na tých talentovkách je a ako sa mám pripraviť. Bojím sa aj toho, že vlastne všetko bude v angličtine. Či už dejepis, občianka, matematika... To bude v angličtine aj slovenčina?

Ak máte záujem o bližšie informácie ohľadom prijímacieho konania alebo štúdia na našej škole, napíšte nám (https://gjzhe.edupage.org/writeus/?) a my radi zodpovieme Vaše otázky
https://gjzhe.edupage.org/text3/
----------------------------

Nenávidím matematiku.

Nepomôžeš si...na každej škole je nejaká matematika.
------------------------------
„Je 20 rokov veľa, či málo? Vzhľadom na to, že cirkevné školstvo začalo dýchať až po revolúcii v osemdesiatom deviatom, si myslím že je to dosť,“ uviedol vo svojom príhovore zastupujúci riaditeľ vôbec prvého cirkevného gymnázia v meste Humenné a v prešovskom biskupstve Emil Jaroš.
https://www.humenne.sk/Aktuality-a-oznamy/Gymnazium-sv-Jana-Zlatousteho-oslavilo-svoje-20-narodeniny/
-------------------------------
Susedovie synovia majú bilingválny gympel.
Jeden je už dva roky dentista a druhý mal minulý týždeň promóciu na bakalára strojár.
Sandra95
22.07.19,18:56
Tak finančné náklady sú rovnaké ako na normálne gymnázium, je to v inom meste, ale rovnaká vzdialenosť a autobusy tam chodia. Vstávala by som tak, ako aj teraz, keď chodím do školy- 6:00 Mama chce, aby som šla na normálne gymko asi preto, lebo si myslí, že bilingválne nezvládnem. Hovorí, že načo mi bude angličtina, keď moji súrodenci chodili na normálne a po anglicky vedia. Nechápe, že angličtinu treba v tejto dobe zvládať jak materinský jazyk a že ma ten jazyk jednoducho baví.
vicktor
23.07.19,06:30
"riaditeľ vôbec prvého cirkevného gymnázia v meste Humenné" - ktovie kolko tam je cirkevnych gymnazii teraz...
vicktor
23.07.19,06:35
Ako prebiehaju prijimacky by ti mala vediet povedat ucitelka, ktora ta tam posiela.
Alebo najdes na stranke skoly.
Co myslis pod "talentovky"? Je tam nejake umelecke zameranie? Inak ide o prijimacie skusky - vedomosti.
Cestovat busom budes do bilingvalu sama a do normalneho s niekym? Mama sa moze obavat aj tohto.
maja
23.07.19,07:59
Moje dievčatá chodili na bilingválne v KE, prijímačky boli slovenčina,matematika,angličtina a niečo ako IQ test-rôzne úlohy. Gymnázium vydávalo každý rok knižku o škole,kde boli aj úlohy z prijímačiek, tak skús či to nemajú aj na tej škole. A v angličtine mali niektoré predmety, ktoré si vybrali - obe biológiu. Zisti si, či nemajú deň otvorený dverí, tam sa dozvieš oveľa viac.
Oliwa
23.07.19,09:09
https://gjzhe.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=8
3-ročná existencia BG ešte nebude mať veľmi veľkú výpovednú hodnotu. Bolo by fajn skontaktovať sa s deckami, ktoré tam študujú. Ak nepoznáš nikoho osobne, trebárs cez fb... Veľa o úrovni napovedia aj študijné výsledky tých, čo sa na ten pokus dali. Jeden anglický lektor to nezachráni. Záleží na kvalite ostatných vyučujúcich.
Mila123
23.07.19,09:49
ale i na tom záleží,na vyučujúcich, na vlastnej motivácií,
ale dnes ti v živote nestačí iba angličtinu (prekladateľ, tlmočníctvo a pod.) ale musíš mať i odbornosť.....
ja to poznám zo skúseností mojich detí (ich spolužiaci na VŠ sa nedostali na prvý pokus, nakoľko im chýbali hodiny CH, Bio, resp. vedomosti z týchto predmetov, nemali toľko hodín z týchto , pre nich dominantných predmetov ako obyčajné gymnázium)
Oliwa
23.07.19,10:10
Presne. Tu je napr. vidieť, koľko h je venovaných angličtine a koľko odborným predmetom:
https://gjzhe.edupage.org/svp/
U nás keď vzniklo nemecké BG, deckám sa na ňom rapídne zhoršil prospech zo všetkých predmetov, lebo ak má niekto napr. jednotku z matematiky v SJ, neznamená to, že tak to bude aj v NJ... Ako budú pripravení na budúce prijímačky, je vo hviezdach... Zrejme to budú riešiť doučovaním - po 5 rokoch štúdia... Už dnes to mnohí /najmä rodičia/ ľutujú. Sú aj efektívnejšie formy zdokonalenia sa v cudzích jazykoch, s menšími negatívnymi dôsledkami a bez straty 1-2 rokov života. Ale ktovie, Humenné bude možno výnimkou. Plagát s Big Benom a parlamentom je len veľké lákadlo pre malé deti... Hoci za svojimi snami treba ísť. Len si treba zvoliť tú správnu cestu...
chandler
23.07.19,10:24
co mame poradit? ved ked ta bavi anglictina tak chod na bilingvalne. som netusil ze rodicia rozhoduju o tom kam pojdu deti na strednu :) alebo v com je ten problem?
Oliwa
23.07.19,10:27
Sandra, žiadne talentovky Ťa nečakajú.