Quake1981
23.07.19,11:53
Dobry den, som skoro 40 rocny muz, gambler. Priznavam si to. Mam skoncenu VS, cely zivot robim v strojarine, som zivnostnik. Po skole som si narobil dlhy, ktore mi za par rokov narastli do extremu. Mal som exekucie, dlhoval som v SP aj v ZP. Ked som sa pred 7 rokmi stal SZCO, vsetko som si postupne posplacal, dnes nemam dlh v ZP, SP ani exekutora. Nanestastie mam dlh v nebankovke - spolu 4 uvery v celkovej vyske 25 tisic eur (s urokami 50 tisic eur), jednu kreditnu kartu od Homecreditu vo vyske 4000 eur a jeden sukromny dlh vo vyske 20 tisic eur (z toho 10 tisic som splatil). Byvam v prenajme, platim leasing auta vo vyske 280 eur. mam priatelku, ktora zaraba minimum. Rodicia su rozvedeni, rodina sa so mnou nebavi okrem sestier, prave kvoli tipovaniu (nehram automaty ani ruletu, len tipujem). Nepijem, nefajcim, mam cukrovku. Celkove dlhy mam vo vyske zhruba 80 tisic eur, mesacne splatky cca 2100 eur. Robim 250 - 270 hodin mesacne, zarobim okolo 2300 -2400 eur. Po zaplateni splatok mi neostava na najom, po zaplateni najmu mi neostava na splatky. Zacarovany kruh. Zatial vsetko platim, ale uz nevladzem dalej. Kazdy mesiac som minus. Konsolidacny uver mi nedaju nikde, pretoze som v uverovom registri. Co mam robit? Ako z toho von? Osobny bankrot nemozem vyhlasit, lebo nemam exekuciu. Za kazdu radu vopred dakujem.
Tweety
23.07.19,10:07
Ako prvé bude potrebné niečo robiť aby si sa zbavil závislosti. Bez toho sa ťažko pohneš dopredu. Lebo ak budeš naďalej gambliť, každý jeden krok na zlepšenie situácie bude nanič.
Quake1981
23.07.19,10:19
Vsetky peniaze, ktore zarobim, idu priatelke, ona mi vyplaca vsetko. Nehrajem uz cca rok.
Oliwa
23.07.19,10:59
Vsetky peniaze, ktore zarobim, idu priatelke, ona mi vyplaca vsetko. Nehrajem uz cca rok.
Písal si, že nehráš, "len" tipuješ.
Quake1981
23.07.19,11:05
Tak presne taketo "mudre" rady potrebujem....
buchač
23.07.19,11:06
"len" tipuješ.

"...(nehram automaty ani ruletu, len tipujem)..."

Nechytaj za slovíčka.
Ono stačí ísť (alebo sa dá aj cez net) do stávkovej kancelmárie a zadrieť pár stovák (tisíc) na jeden zápas.
Ak vyjde, tak zisk je niekedy parádny...ak nie, tak vklad je v prdely.

Nedá mi v tejto chvíli spomenúť tých "aktivistov", čo bojujú proti herniam. No opomínajú, že aké love sa točia v štátnych alebo aj neštátnych stávkových kanceláriách.
========================
Quake1981 (Dnes 13:05) Tak presne taketo "mudre" rady potrebujem....

Dám ti inú ?
Komu niet rady, tomu niet pomoci.
Sám si si posral život, sám sa zo sračiek vyhrab.
Kruté a tvrdé ? Šak jasné, že hej...už len drogy ti chýbajú k šťastiu.
Dáša_
23.07.19,11:35
v prvom rade sa treba pozrieť na tie úvery. Či sa náhodou nejedná o také, kde sú úroky tak vysoké, až sú neplatné. Skús si prečítať napríklad toto https://banos.blog.sme.sk/c/482172/nebankovky-zanikli-pozicky-splacame-nadalej-ako-sa-vyhnut-plateniu-vysokych-urokov.html možno by to bola pre teba cesta
buchač
23.07.19,15:24
Možno by pomohla, ak by sa na henten " prípad " pozrela tetka Gizka ..;) Tá už teda vyriešila iné problémy...:D :D :D
jslancik
23.07.19,15:39
na hodiny, ktoré odpracuješ, zarobíš málo. a na to, že si živnostník. ako riešenie ma napadá jedine nájsť si prácu zodpovedajúcu tvojej praxi a vzdelaniu v zahraničí. Deti ťa tu asi nedržia, za priateľkou by si chodil párkrát za mesiac. zarobíš minimálne dvojnásobok.
alebo si "sprav" exekúciu. ono to nie je taký problém, ako by sa mohlo zdať. potom osobný bankrot.
buchač
23.07.19,16:00
Povedzme, že už nebude hrať - tipovať - gamblovať...čiže sa zbaví závislosti.
Ako sa má pohnúť dopredu ??? Ako to má splatiť ?
Na to sa pýta a nie na závislosť.

Takže tvoja odpoveď nie je vôbec odpoveďou.

P.S.:
...a ozaj...existujú gambleri, ktorí sa hrou živia a žijú si na solídne vysokej úrovni.
jelalim
23.07.19,16:16
pozicky 80.000€ pri prijme 2400€ nie su na bankrot. Exekucii sa treba vyhnut a nie ju vyhladat. Toto nie je cesta. Treba sa zamerat najprv na splatenie najmenej vyhodnych poziciek - napr. kreditna karta od HC ale to sposobom, ze splatit a zrusit. Nenechavat ani ako rezervu na pripadne vydavky, inak to ostane tak, ze splatis a znova kreditku precerpas. Ak si postupne nieco splatis, tvoja rezerva bude vacsia a usetrene peniaze treba vlozit do mimoriadnych splatok.

Hlavne negamlovat, netipovat a nebrat nove uvery!
sito
25.07.19,10:36
Keby si poznal svoje telo, že má aj členky, bola by to muška sa zbaviť dlhov. Ale, keď po uši, lalok ušný a neboli by to dlhy ale voda, to by si už mohlo dýchať len nosom, ledea lok. Ale, ak až po sluchovod, tak už len, že budeš vyskakovať, môžeš dýchať. No ty si vyskakoval a doskákal. A čo výhra, neskočila na vola? :D
sito
25.07.19,12:54
Neužitočné, nevhodné?! Vôl, či krava sa takto správa? Ja som ho do tých dlhov nedostal. Sám chcel, aby si na neho šťastie sadlo. A nesadlo si, prečo asi? :D
sito
28.07.19,13:51
Noo, keby sa tých -karov nazbieralo viac a tie dlhy mu splatili? Čo by sa stalo? :D
sito
29.07.19,15:43
Ešteže má tie uši, lebo nad nimi má hovno, nasrate. Preto to tak vysoko, až k ním dotiahol.

A teraz porada, raď! :D