tonkat
31.08.06,08:40
Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.
tonkat
31.08.06,13:07
Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.
Nikto nič? Alebo už víkendujete?
Milan Benka
01.09.06,17:01
Určite aj takýto automat vydáva bločky, len nech si zamestnanec prehľadá vrecká. Aj v Taliansku platia nejaké zákony.
Chobot
04.09.06,08:07
Prosím vás, stretli ste sa s taankovaním z automatu v zahraničí? Zamestnanec mi predložil len doklad o platbe platobnou kartou - ten malý lístoček. Bločik nemá, lebo tvrdí, že automat bločky nevydáva. Je to konkrétne z Tal, kde vraj sú benzínky po 18.00 zatvorené a tankuje sa z automatov. Ja ale neviem ani množstvo, ani cenu za liter, ako to môžem dať do účtovníctva? Stretol sa s tým už niekto? Ďakujem vám.

Práve minulý týždeň som tankoval v Rakúsku na takejto čerpacej stanici. Platobnou kartou sa platilo rovno na stojane a bolo treba vybrať, či si želám potvrdenie alebo nie. Povrdenku mi to vyplulo komplet so všetkými údajmi - názov firmy, počet litrov, cena za l, cena celkom, číslo karty, ktorou sa platilo...
tonkat
05.09.06,07:36
Práve minulý týždeň som tankoval v Rakúsku na takejto čerpacej stanici. Platobnou kartou sa platilo rovno na stojane a bolo treba vybrať, či si želám potvrdenie alebo nie. Povrdenku mi to vyplulo komplet so všetkými údajmi - názov firmy, počet litrov, cena za l, cena celkom, číslo karty, ktorou sa platilo...
Ďakujem vám, idem to doriešiť so zamestnancom. Ešte raz vďaka.
kalkulka
05.09.06,09:18
Neviem, ako je to v Taliansku, ale naši vodiči tankujú prostredníctvom platobných kariet a donesú riadne doklady z registračnej pokladne a pritom je ešte aj doklad, že to bolo platené kartou, číslo karty atď.
Jozef I
05.09.06,09:30
Ja mám sám skúsenosť, že v Taliansku je to z bločkami na PHM hrozné. Priamo na pumpe dali lístok na ktorom bola len suma, ale žiadne litre. A aj na požiadanie žiaden iný doklad nevystavia. Je to úplne bežné. :( U nás to riešime tak, že každý, kto čapuje a nedostane dobrý doklad, tak si množstvo litrov napíše sám na bloček, lebo vie koľko litrov čapoval. Ostatné údaje už na bločku sú. Daňováci s tým zatiaľ nemali problém, nakoľko sa to vyskytne zriedkavo.