Peeetr
24.07.19,08:21
Dobrý deň chcel by som Vás poprosiť či tu nieje niekto taký alebo niekto kto pozná a vie mi odporúčiť človeka odborníka poprípade človeka so skúsenosťami v oblasti rekonštrukcií starých kamenných domov. Niekoho kto mi pri slove kamen hneď nepovie zbúrať ale aspoň sa na to pozrie. Má stavbu ktorá ma isté špecifiká a rád by som ich s niekym kto ma realne skúsenosti prediskutoval priamo na stavbe preto najlepšie by bolo ak by bol zo Žilinského kraja ale nieje to podmienka. Ďakujem
buchač
24.07.19,17:10
Tých je určite viac, len je potrebné sa trochu realizovať aj sám. To znamená vyhľadať si dotyčných vo všeobecnej rovine na nete (tam bude určite nie jeden), kontaktovať ich (najlepšie asi osobne) a predniesť svoju požiadavku.
Zvyšok záleží už len na dohode.

Ja osobne mám kamennú chalupu a kľudne si dovolím tvrdiť, že nie jeden starší majster má viac fištrónu ako nejaký oný s dvoma VŠ, ktorý by fakt najradšej zbúral a zrealizoval svoje "múdrosti".

Keďže som chalupu kúpil od dedičov, tak som mal aj málo informácií...a samozrejme aj som trt vedel o nejakých prácach. Takže by som sa obrátil na miestnych, získal info a niečo sa pri rekonštrukcii aj naučil.
chandler
25.07.19,08:06
problem kamennych domov nie je v kamenoch, ale v tej "malte" co ich spaja. moze byt dobra aj zla. bez skusok v labakoch nevies. kazdy odbornik ti poradi, len to aby si to bud zbural, alebo nechal tak ako to je a pouzival. to je odborny pohlad, ale ak ti viac o diskukovanie tak sa obrat na buchaca :) bez urazky, chapem ze to diskutovanie k hobby stavitelstvu patri. len pochop, ze odobornik nema o com diskutovat.