Laurinkai
24.07.19,21:39
Ahoj poraďáci. Prosím Vás,keď predávam auto do iného okresu, ako je to s poistkou? Príklad prehlásim auto 30.7.2019 na základe plnej moci na inú osobu, do iného okresu. Týmto dňom zanikne moja poistka a nový majiteľ musí mať k tomuto dátumu, resp. od 31.7.2019 uzavretú novú poistku? Či ako to vlastne je. Ďakujem za radu.
Katy a R
24.07.19,19:47
nový majiteľ už musí ísť k policatom s návrhom poistnej zmluvy - spraví si PZP.
Ty si potom zrušíš svoje PZP v svojej poisťovni - doložíš, kedy bolo MV odhlásené (príloha) - buď potvrdenie od policajtov, ak zabudneš, tak aj kópia TP nového majiteľa môže byť. A požiadaš aj o vrátenie nespotrebovaného poistného.
Laurinkai
24.07.19,20:02
Čiže, ja auto na polícii prehlásim na neho, čakám kedy si spraví PZP a prihlási auto na polícii a až potom idem zrušiť moje PZP? Dobre som to pochopila?Ale to môže trvať aj niekoľko dní.
Katy a R
24.07.19,20:09
Ak si sama auto odhlásiš , dostaneš hneď doklad o tom - môžeš svoje PZP zrušiť. Čo si bude robiť on, to ťa nemusí zaujímať☺ Jemu bez PZP (sám si uzavrie) auto nezaregistrujú;)
A je úplne jedno koľko to trvá (peniažky tak o mesiac - aj dva) - máš tam predsa dátum odhlásenia (toho 30.7. zanikne PZP)! Keď by si to aj neskôr poslala.
Žabinka
25.07.19,04:44
tvoje PZP zaniká dňom odhlásenia vozidla na DI.. či si ho pôjdeš zrušiť do poisťovne hneď s kópiou OEV so zápisom zrušenia držiteľa, alebo o týždeň, to je jedno.. nový majiteľ si urobí svoje PZP, mal by hneď, ale to ťa už nemusí trápiť..

http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu
Dávame do povedomia, že podľa zákona č. 381/2001 Z. z. pôvodné poistenie zodpovednosti zaniká okamihom zápisu prevodu držby motorového vozidla na inú osobu v evidencii vozidiel – to znamená, že sa stáva NEPLATNÝM. Pri prevodoch držby vozidiel má povinnosť uzavrieť novú poistnú zmluvu osoba, na ktorú sa držba motorového vozidla previedla. Nový držiteľ/vlastník vozidla je povinný sa na žiadosť orgánu evidencie vozidiel preukázať platným potvrdením o poistení zodpovednosti alebo predbežným poistením zodpovednosti.
Laurinkai
25.07.19,17:32
Ďakujem Vám obom za radu.
Laurinkai
30.07.19,15:17
Ďakujem. A treba mi k odhláseniu auta priniesť policajtom aj kartičku o PZP? Ak áno, tak originál alebo stačí prefotiť? Ešte je všetko v riešení.
buchač
30.07.19,16:15
Laurinkai (Dnes 17:17) Ďakujem. A treba mi k odhláseniu auta priniesť policajtom aj kartičku o PZP? Ak áno, tak originál alebo stačí prefotiť? Ešte je všetko v riešení.
====================
Odo mňa zatiaľ nikdy nepýtali, keď som odhlasoval auto.
Na našom DI si v pohode prefocujú tie lajstrá, teda ak ich potrebujú založiť.
ALE čo ti bráni urobiť kópiu a tak ísť na DI ?????
Laurinkai
30.07.19,16:21
Nič mi v tom nebráni. Aj som to spravila a pôjdem tam aj s tým, lebo na stránke KR PZ nejakého som čítala, že to treba doniesť. Ale vôbec neviem na čo im to je.