Buxik2
25.07.19,07:46
Dobry den,
stala sa mi taka neprijemna vec. Dostal som do uzivania firemne auto a asi po roku a pol uzivania som na ceste domov z prace dostal smyk a nabural.
Zavolal som na policiu vsetko som nahlasil a dalsi den v praci som zistil, ze auto ma len zakonnu a nie havarijnu poistku ako mi bolo tvrdene.
Kedze mi bolo tvrdene, ze auto ma havarijnu poistku som sa nepoistil proti skode sposobenej zamestnavatelovi.
Mam podpisanu zmluvu o uzivani auta je to v podstate standardna zmluva z internetu len su v nej male zmeny.

Co mozem teraz robit? Musim opravu zaplatit z vlastneho vrecka?
Dakujem za kazdu radu.
ivka70
25.07.19,05:54
Opravu musi zaplatit firma, je to jej majetok.
Otazne je, kolko z toho bude od teba vymahat ako skodu sposobenu zamestnavatelovi. To uz zavisi od jej rozhodnutia.
Zvycajne sa pri preberani auta do uzivania podpisuje aj hmotna zodpovednost za tento majetok (neviem, ci je sucast "standardnej zmluvy z internetu"), takze v takom pripade tam nebude ani max. hranica, ktoru moze vymahat, 4-nasobok priemernej mesacnej mzdy. Ak hmotna zodpovednost nie je, moze vymahat max. 4-nasobok mesacnej priemernej mzdy.
Kazdopadne, treba k tomu protokol zo skodovej komisie s vycislenim sposobenej skody.

Poznamka na zaver:
1. zistit, ze auto nema havarijnu poistku az po havarii? ako si to auto preberal?
2. poistenie na skody sposobene zamestnavatelovi sa neuzatvara len v pripade neexistujucej havarijnej poistky ....