miruka
25.07.19,10:01
Prebrala som účtovníctvo za tento rok. Našla som chýbajúci doklad k platbe kartou za obdobie 2/2019. Na doklade je aj dph vyčíslená. Chcela by som sa opýtať, že ako zaúčtovať tento doklad, keďže kvôli dph do obdobia 2/2019 dať nechcem, chcela by som uplatniť aj dph keď sa dá. Ďakujem.
Tweety
25.07.19,10:12
No, ak nie je doklad, tak žiadnu dph nie je možné uplatniť. Ak to platil spoločník, potom platbu cez pohľadávku voči nemu. Apropo, ak nemáš doklad, tak ako vieš, že je tam dph?
miruka
25.07.19,10:25
Zle som zadala otázku. Našla som doklad v tomto mesiaci.
Kristina27
25.07.19,10:25
Nárok na odpočet DPH máš do konca roka, § 51 ods. 2 zákona o DPH, ale ako potom sedel zostatok 261, keď nebol k platbe doklad?
Tweety
25.07.19,10:36
Zaúčtuj teda a uplatní si dph teraz. Nárok si môžeš uplatniť tak,ako to uvádza §51, teda najneskôr v poslednom zdaňovacom období roka.
miruka
25.07.19,14:06
Nijako,ale ja som tam este nerobila.
deanka
26.07.19,14:27
Tweety, dobre píšeš,správne si to vysvetlila aj s podloženým §§
miruka
29.07.19,16:02
Ďakujem.