kaska
31.08.06,08:55
Je správne, ak Úrad práce, SVaR kráti dávku v hmotnej núdzi evidovanému uchádzačovi o zamestnanie v prípade, že má akýkoľvek príjem z uzatvorenej dohody o vykonaní práce ? Bez ohľadu na § 6, odst. 2, písm. d) zákona o službách zamestnanosti 5/2004 (príjem je nižší než 3.200,- Sk mesačne, odpracuje menej než 64 hodín). Ide zároveň o uchádzača, ktorý je zapojený do systému aktivačných prác a poberá aktivačný príspevok. V zákone sa zároveň uvádza, že príjmy uchádzač dokladuje na požiadanie. ÚPSVaR vyžaduje dokladovať všetky príjmy každý mesiac.
Eva Farkasová
01.09.06,13:55
Je správne, ak Úrad práce, SVaR kráti dávku v hmotnej núdzi evidovanému uchádzačovi o zamestnanie v prípade, že má akýkoľvek príjem z uzatvorenej dohody o vykonaní práce ? Bez ohľadu na § 6, odst. 2, písm. d) zákona o službách zamestnanosti 5/2004 (príjem je nižší než 3.200,- Sk mesačne, odpracuje menej než 64 hodín). Ide zároveň o uchádzača, ktorý je zapojený do systému aktivačných prác a poberá aktivačný príspevok. V zákone sa zároveň uvádza, že príjmy uchádzač dokladuje na požiadanie. ÚPSVaR vyžaduje dokladovať všetky príjmy každý mesiac.
Uchádzač o zamestnanie môže odpracovať formou dohody o vykonaní práce mesačne max.64 hod so zárobkom max.3200,- Sk za mesiac.Spočítavajú sa mu všetky uzavreté DoVP. Nepoznám prípad, žeby u nás Úrad práce v takomto prípade skracoval dávku. My máme 1 zamestnanca na absolventskej praxi a popri tom robí aj na DoVP. Nič mu neskracujú. Práca formou aktivačných príspevkov je podobný prípad.
zuza 74
07.09.06,04:51
Ja som riešila včera tiež takýto prípad. Uzavrela som DOVP s nezamestnanou, ktorá robí aktiv. práce. Volala som na ÚP, koľko môže odrobiť /64hod. 3200Sk/, ALE ak poberá dávku v hmot. núdzi a k tomu aktiv. príspevok, je to zložitejšie, pretože zárobok z DOVP sa jej započtava do nárokov na tú dávku a tak sa môže stať, že pre pár korún z dohody príde o celú dávku. Nevim, či by mi na príslušnom ÚP povedali, koľko môže zarobiť, aby o tú dávku neprišla, neskúšala som to. Tú DOVP sme zrušili.