loco
26.07.19,08:42
Dobrý deň,
existuje stránka, ktorá by usmernila novovzniknutú firmu, na ktoré svoje povinnosti nesmie zabudnúť?
OK, prvé kroky firmy vedú na daňový úrad, pri zamestnávateľovi na sociálnu a zdravotné poisťovne. Ale máloktorého zamestnávateľa asi v prvej chvíli napadne, že sa naňho môže vzťahovať povinnosť platiť koncesionárske poplatky.
Stretli ste sa so stránkou, kde by boli všetky potenciálne povinnosti organizácie prehľadne zosumarizované? Ak áno, podelíte sa? Vopred ďakujem. :-)
avalik
26.07.19,08:06
google

takze doplnam:

toto je najkomplexnejsia stranka, staci studovat https://www.slov-lex.sk/domov
loco
26.07.19,13:09
takže vy konkrétne takú stránku nepoznáte
marjankaj
26.07.19,14:50
No ak by avalik takúto stránku potrebovala, tak to hodí ujovi googlovi nech pohladá on. Aj tak nemá ujo čo na robote.
loco
26.07.19,15:00
Myslím, že je zrejmé, že otázka je položená preto, že takúto stránku sa mi po vyhľadávaní v googli nepodarilo nájsť. Myslíte, že avalik sa vie googla opýtať inak ako bežný užívateľ a v prípade potreby by takúto stránku našla?
jslancik
26.07.19,15:01
stránok venujúcich sa začínajúcim podnikateľom a podnikaniu je neúrekom.

mimochodom, koncesionárske poplatky si kompetentní vypýtajú aj sami, keď zistia, že zamestnávateľ prekročil určený počet zamestnancov.
avalik
26.07.19,15:05
doplnila som odpoved
marjankaj
26.07.19,15:08
Možno avalik vie. Ale ty môžeš skúsiť u daňového poradcu. Určite ti rád odpovie.
loco
26.07.19,17:15
Otázka bola iná.
"Stretli ste sa so stránkou, kde by boli všetky potenciálne povinnosti organizácie prehľadne zosumarizované?"

Stačí napísať áno, nie, prípadne nereagovať. Odkaz na google, prípadne na stránku so zákonmi nie je odpoveď na moju otázku.
loco
26.07.19,17:18
Nejde predsa o koncesionárske poplatky, to bol len príklad. A neúrekom je stránok, ktoré vám poradia, že si máte dať urobiť pečiatku a založiť bankový účet.
jslancik
26.07.19,17:38
skôr by som povedal, že neúrekom je ľudí, čo chcú všetko na tanieri... základ je nájsť si účtovníčku, ktorá vie, čo treba a všetko spraví. len netreba byť skrblík a myslieť si, že všetko zvládnem svojpomocne. a pýtať si všetko na tanieri.
loco
26.07.19,17:53
Ja si zas myslím, že neúrekom je mudrcov, ktorí na základe jednej otázky vedia určiť, kto je skrblík a chce šetriť na účtovníčke. Nie všetky povinnosti predsa patria pod kompetencie účtovníčky.
A áno, myslím si, že by takýto prehľad mal byť pre organizácie, ktoré majú záujem dodržiavať všetky predpisy, k dispozícii "na tanieri". A nemá to nič spoločné so "skrblením". Sme ochotní zaplatiť všetko čo treba, len sa chceme uistiť, že sme na niečo nezabudli.
avalik
26.07.19,19:06
loco, zaplatte si advokata, uctovnika, danoveho poradcu, BOZP, PZS, GDPR a inych poradcov vo vztahu k vasmu podnikaniu - vzhladom k takmer nekonecnym moznostiam v com podnikat je nerealne ocakavat, ze niekto len tak zavesi pravne zavazny zoznam/manual na web, ktory by pokryval vsetky oblasti ... takze nasiel si prazdne miesto, mozes sa realizovat a vytvorit tvoj vysnivany web
loco
26.07.19,20:02
nechodím tu na poradu často, neviem, či je to Váš obvyklý spôsob odreagovať sa podobným spôsobom na otázky pýtajúcich sa. Nevadí. Dúfam, že je Vám lepšie.
kopretinka
26.07.19,20:21
Čo si nepochopil?? Absolutne tu nikto nevie,v čom podnikáš,a nikto nevie,aké kroky si už podnikol.Na tvoju otázku neexistuje odpoveď.Píšeš,že nie si skrblík,tak si zaplať profesionála,ktorý vyrieši všetko krok po kroku.
Alebo si myslíš,že ľudia,ktorí tu radia zadarmo vo svojom voľnom čase sú schopnî urobiť zázrak?
kopretinka
26.07.19,20:22
Nie.Neexistuje.
marjankaj
26.07.19,21:17
No konečne odpoveď, ktorá je podľa jeho gusta. Som zvedavý, či ju aj patrične ocení.
jslancik
27.07.19,08:36
šikovná účtovníčka, ktorá je normálne zaplatená, má v kompetencii väčšinu záležitostí. a na zvyšné ťa vie upozorniť. len treba takú nájsť. samozrejme, keď budeš zjednávať cenu na čo najnižšiu, tak spraví striktne to, čo musí.
loco
27.07.19,09:54
tak ešte raz pre tých menej chápavých. Žiaden zázrak od nikoko z vás nečakám. Nechcem od nikoho z vás, aby mi tu radil zadarmo v mojom podnikaní. Náš účtovník koná vo veciach, v ktorých má konať. Otázka bola jednoduchá - existuje taká stránka, alebo nie? Nezabijem sa, keď taká stránka neexistuje, myslím, že sme na nič nezabudli, len mám takú povahu, že si chcem veci stokrát prekontrolovať.
loco
27.07.19,09:56
áno, presne tak mala vyzerať odpoveď na moju otázku.
veronikasad
27.07.19,10:04
A možno existuje, len to nebude v jednom clanku, ale treba trochu postudovat
www.ludskourecou.sk.
Chodia mi ba mail od nich aktuality
loco
27.07.19,10:08
Ďakujem. Poznám túto stránku, ale ešte ju poštudujem. :-)