neva19
27.07.19,10:28
Prosím o názor. Mám mágio internet cca 13 rokov, avšak v poslednom čase mám stále nejaký problém. Vypadáva mi internet. Len neviem, či je to viac chybou poskytovateľa, alebo má hlavne problém môj ProBook HP. Keď volám na technické oddelenie, tak podľa nich je to v poriadku, vidia, že som resetovala a to je všetko.
1) Nájdené problémy: Adaptér lokálne pripojenie je vypnutý. Problém s adaptérom bezdrôtového pripojenia alebo s prístupovým bodom. Toto sa mi obyčajne podarí opraviť.

2) Nájdené problémy: Pripojenie medzi vaším prístupovým bodom, smerovačom alebo káblovým modemom a internetom je prerušené. Problém s adaptérom bezdrôtového pripojenia alebo s prístupovým bodom. Tak toto už inak neopravím, len musím resetnúť router ZTE II. Keby sa to stalo raz za dlhšiu dobu, ale niekedy to musím aj 2x denne.
misoft
27.07.19,15:32
Ako čítam.... bod 1. Vypadáva ti domáca sieť.
Bod 2. Vypadáva aj VDSL pripojenie k poskytovateľovi.
Skús pokus, pripoj sa k NB z VDSL routeru pomocou sieťového kábla.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMSYR6XHgUuqn9z8v2W8LouONLmYWjt o95QVM-NM-dElQtPptF.
Na NB nastaviť sieťovú ethernet kartu na automatiku (príklad)
https://eduroam.fzu.cz/pevna_linka/8021x_Vista.jpg
Ak aj pri takomto pripojení sa bude objavovať hlásenie bod 2, alebo oba hlásenia - potom result - ZTE II sa porúča. Ak si platíš prenájom, daj si ho záťažovo a dlhodobo otestovať poskytovateľom.
danno177
28.07.19,15:13
Vyskúšaj mať na wifi pripojeny telefón, či ti bude vypadávať, pretože na Probooku sa stávalo, že odišla wifi alebo sieťovka. To reštartovsnie routra máš zbytočné ak ti pripojenie na telefóne pôjde. Vtedy bude to notebookom s treba hľadať problém tam, buď je to vec softvérová alebo hardvérová. Ale toto ako prvé vyskúšaj alebo ak máš k dispozícii iný notebook tak na ňom skús či to bude vypadávať. A budeš mať istotu ktoré zariadenie je v háji. Ale podľa popisu je to problém HP s tým sa stretdvxm najčastejšie u klientov.
neva19
29.07.19,05:20
Mobil mám pripojený, dokonca mám aj cez kábel pripojený veľký PC, ktorý však zapínam zriekavo a obyčajne vtedy, keď si chcem overiť, či internet ide cez kábel. Ono je to asi 70:30 že je výpadok na Probooku HP. Nakoľko v mobile internet ide. tých 30% nejde ani cez kábel, ani v mobile. Takže asi musím riešiť v 1 rade HP.
misoft
29.07.19,14:52
Takže ak niekedy nejde ani cez kábel - dedukovala si to správne. Chyba je v tvojom Probooku. Buď sú zastaralé ovládače, alebo je chyba na oboch sieťovkách (zriedkavý to jav). Vyzerá to asi na diagnostiku v servise.
danno177
29.07.19,17:08
Pokiaľ ti 30% nejde ani v mobile potom je to chyba zariadenia ZTE, lebo naraz chyba v mobile a notebooku je veľká náhoda aj keď stáva sa. Ale s určitosťou sa to dá povedať až po diagnostike. V prípade že nejde internet, treba v routri to ZTE kuknúť, či to urobí to, že sa odpojí zariadenie od linky telekomu alebo vymrzne a podobne.