vivian27
27.07.19,12:49
Dobry den,
Chcela by som sa informovat ohladne jednej veci. Som pravnicka osoba a chodim predavat na rozne trhy a festivaly. Kedze chodievam s manzelom, ktory v s.r.o. je tiez konatel, je to ok. Co v pripade,ze si vezmem na vypomoc znamu,ktora pojde so mnou ako dobrovolnicka bez naroku na plat? Ako to osetrit aby ak prisla kontrola som nedostala pokutu za zamestnavanie nacierno? Treba spisat pred danou akciou nejake cestne prehlasenie,ze znama je na vypomoc ako dobrovolnicka a vzdava sa akehokolvek financneho ohodnotenia a to cestne prehlasenie vziat do stanku v pripade kontroly? Dakujem za info a prajem pekny den.
veronikasad
27.07.19,10:57
Bohuzial, nie je to možné. Musis s nou uzatvoriť bud na každú akciu samostatne, alebo celorocne, s vykonom prace max.350 hod. rocne dohodu o vykonani prace, so vsetkymi oznamovacimi povinnostami zamestnavatela voci SP, ZP a DU.
ivka70
27.07.19,11:00
Musis ju zamestnat aspon na dohodu a najneskor pred vykonom prace zahlasit v poistovniach. Musi dostat aspon minimalnu mzdu, sro nemoze zamestnavat dobrovolnikov. Cestne prehlasenie ti v pripade kontroly nepomoze, islo by o ciernu pracu - so vsetkymi nasledkami.
jslancik
27.07.19,11:02
tvoja účtovníčka by ti mala vedieť poradiť s takýmto elementárnym "problémom". napr. určitý druh dohody.

a že pozdravujem "známu". daj vedieť, kde s dajú zohnať pomocníci, ktorí to budú robiť úplne zadarmo. a že prečo existujú ľudia - firmy, ktorí takúto zadarmo pomoc príjmu. lebo je to čisté využívanie, keďže tebe ich práca prináša zárobok.
Katy a R
27.07.19,12:16
tak existuje aj dobrovoľnícka činnosť ...ale obávam sa, že to vôbec nie je to, čo hľadáš ty. kuk zák o dobrovoľníctve ... 406/2011
na tvoju "výpomoc" len ZP ...
vivian27
27.07.19,13:47
Ide o zabavu nie o pracu ako taku.....takze znama sa ponukla,ze mi pojde pomoct - ma to vyhody aj pre nu ktore nemaju s nasou spolpcnostou nic spolocne.....tema na dlho
veronikasad
27.07.19,14:13
Len ci taketo vysvetlenie obhajis pred inspektoratom prace...
Dobrovolnictvo je o niecom uplne inom
vivian27
31.07.19,15:32
Len ona tam vyslovene nebude pracovat. Bude tam pri mne - nebude nic robit, len ide o to,ze budem mat pri sebe techniku za niekolko tisic eur a nechcem byt pri nej sama. Preto sa ponukla,ze pojde a bude pri mne. Cize ona nebude ziadnu pracu vykonavat......
Katy a R
31.07.19,16:48
v zadaní ale píšeš niečo iné ... nuž - je len na tebe, či pri prípadnej kontrole obhájiš, že ti tam kamoška len robí spoločnosť a sem-tam ti prinesie čajík, kávu ... ;)
veronikasad
31.07.19,17:46
Pokial ju inšpektori najdu s tebou za pultom, ziadna takato vyhovorka neobstoji.