modna.princezna
27.07.19,22:01
Ahojte, co by ste robili vy? Mam uplne novy sporak ibdukcny, cena bola 500 e, je ozaj novy lebo byvame v dome tyzden, dnes som v obchode Orion kupila smaltovy cajnik, je vhodny na indukciu, pise to tam aj sme si to s predavackou overili, dala som cajnik na sporak a ten cajnik mi urobil 15 cm dlhy sram plus 3 male sramiky...ide ma drbnut ved smuha cez pol sporaku, na cajniku sme nasli taku mikro mini vypuklinku ktora ho poskrabala, cajnik idem zajtra vratit a chcem nazad peniaze, ale povedze mi mozem nejak vymahat aj nahradu skody za sporak? Predsa len bol drahy ako cert a novucicky...posraty cajnik bol tiez z tych drahsich v obchode stal 29 euro...co by ste robili vy?
No a teda skuste mi aj poradit ci ten skrabanec mozem nejak zjemnit resp ci moze taky skrabanec ovplyvnit kvalitu sporaka ( nie esteticky, ale funkcne) a este ci mate skusenost s nejakym ochrannym krytom na indukcny sporak, ak ano sem s nim, dakujem
misoft
27.07.19,20:31
Hmmmm.... čajník poškriabal sporák... a reklamovať čajník? Ja by som skôr reklamoval ten sporák, lebo NEODOLAL obyčajnému čajníku.
A nazad peniaze? Nehnevaj sa - pošlú ťa, kade ľahšie (a ešte sa budú rehliť, že čo to za exotku tam prišla).
Ak niečo chceš reklamovať, preštuduj si zákon o ochrane spotrebiteľa.....
modna.princezna
27.07.19,20:35
Ako som uz pisala cajnik ma zospodu ostru vypuklinu cize ta mi poskrabala sporak, pojdem ho vyreklamovat, ved neviem preco by som mala byt exotka, mam chybny tovar a chcem ho vratit... sporak chybny neni, varili sme na nom uz s inymi hrncami len tie neboli chybne
modna.princezna
28.07.19,08:22
Tak ano cajnik som potiahla, bolo v nom liter a pol vody, ale to snad nemeni nic na veci, ze cajnik je chybny, nesplna svoju funkciu kedze sa neda pouzivat a poskodil mi moj sporak... ved ako spotrebitel musim mat nejake moznosti na nahradu skody ci len tak dam za cajnik 30 euri, nemozem ho pouzivat, poskodi mi sporak k a ja nemam nic urobit? Neviem co obnasa reklamacia cajnika lebo zatial sin rwklamovala iba topanky, ale nemyskim si ze ja budem za reklamaciu platit....skor ma zaujima ako vymozem nahradu skody za poskodeny sporak, v tomto vy som potrebovala poradit
modna.princezna
28.07.19,08:34
Este k tym skrabancom by som chcela povedat, lebo ozaj mam potrebu obhajit sa ze som pouzivala cajnik na to na co je cajnik primarne urceny, cize na varenie vody na sporaku, ze som neni blba a schvalne si poskrabem novy drahy sporak...ze ten cajnik mi urobil aj malinke skrabance asi 1-2 az 3 cm a na jednom mieste je az odlupnute miesto a to som s cajnikom nehybala lebo varil vodu, ten dlhy sram vznikol ked som uz cajnik brala zo soporaku, tak ci tak cajnik mi poskodil sporak a ved musi sa to dat nejak vyreklamovat, len bohuzial neviem ako postupovat????
veronikasad
28.07.19,08:43
Priloz fotku tych škrabancov
modna.princezna
28.07.19,08:48
Ani neviem ako sa pridava fotka
misoft
28.07.19,08:51
Ale to reklamuj aj ten sporák! Sklokeramika by MALA ODOLAŤ bežnému používaniu aj kovových nádob. Pokiaľ tomu neodolala - tak je to nejaký šmejd.
onufer
28.07.19,09:08
Ak stale plati, ze neposkodeny tovar (na zaklade blocku) mozno bez udania dovodu do tusim 7 alebo 14 dni vratit, tak s cajnikom problem nevidim. Peniaze by si spät dostat mala. Ale ako uz napisali ini diskuteri, je chyba v kvalite cajniku alebo indukcnej doske? To je otazka... Ak ale pises, ze cajnik ma na spodu vypuklinu, ktora tam -asi (?) - nema co pohladavat, tak vyrobca by podla mojho skromneho nazoru, mal skodu na doske uhradit. Samozrejme sme na Slovensku a ja tipujem, ze by to asi skoncilo na sude. A tu je otazka, ze aku mas sancu vyhrat. Ak velku, chod do toho, ak mizivu, ver mi, za tych 500€ to nestoji. A to vravim ako clovek, pre ktoreho 500€ nie je ziadny drobny peniaz.
misoft
28.07.19,09:09
Pridala fotky..... ale ja POCHYBUJEM (a to hlboko), aby takéto ryhy urobil čajník s 1,5L vody (= 1,5kg + hmotnosť čajníka cca 0,5kg ... teda 2kg) len posunutím. Čo tam asi sedelo na čajníku? Možno 10kg mucha mäsiarka :D
"princezná" kamufluje, nechce priznať, že to poškriabala niečim iným....
misoft
28.07.19,09:14
onufer (Dnes 12:08) Ak stale plati, ze neposkodeny tovar (na zaklade blocku) mozno bez udania dovodu do tusim 7 alebo 14 dni vratit,.... platí, platí, ale na internetový obchod. Kamenná predajňa to nie je povinná vziať späť.
Druhá vec je - bol ten čajník primárne určený na sklokeramiku? Tvrdenie nejakej predávačky nie je smerodajné! Má to ten čajník v špecifikáciách napísané, že je určedný aj na používanie na sklokeramických a indukčných sporákoch? Nie? Tak nemá čo reklamovať Použila riad na sporák, ktorý na to NEBOL určený.

Nech sem "princezna" hodí ešte výrobcu typ, označenie toho čajníka... a uvidíme, na čom sme (respektíve je ona).
modna.princezna
28.07.19,09:19
Taketo ryhy mi urobil tento cajnik, neviem preco by som to mala dokazocvat tebe, ale nam to nafotene, aj tu vypuklinku ktora to sposobila, nicim ibym som to neposkrabaka, nechsoem tvoje obvinenie ze sa snazim kanuflovat ze son to ja poskodila niecim inym, tvoha odpoved je pre mna bezpredmetna... a ano tento cajnik je na indukciu ma to tam aj napisane aj sme to vcera pred kupou overivaki s oredavackou cez ich internetovu stranku
kopretinka
28.07.19,09:55
A ty si pri tom bol,že na 100% vieš,že to poškodila nejako inak???!!! Už by si konečne mohol prestať s obviňovaním každého!!! Si jak truhlík,všetko poznáš,všetko vieš.
onufer
28.07.19,09:57
Malo by to platit aj pre kamenne obchody. Asi dvakrat za minuly rok som tak vracal tovar, ktory moja manzelka omylom tiez zakupila (chyba v komunikacii a hned ma clovek doma 2ks tovaru navyse) a v obchode nenamietali ani "mäkke f". Len vyziadali blok a skontrolovali ci tovar nie je nejako znehodnoteny resp.ci nie je poruseny obal.
modna.princezna
28.07.19,10:04
Ja to tiez nechapem, uolne blbe obvinenie...som nestastna, smutna, nahnevana, oklamana, kupila som si v celku drahy cajnik a ten mi doriadil 500 eurovy sporak, chcem sa domahat nahrady skody lebo podla mna som vazne poskodena a mam pocit ze tu kde som si dosla po radu na obvinuju ze si za to hadam mozem sama... keby islo o poskodenie za par euro neriesim, ale ide o drahy sporak ktory pouzivam tyzden...
jslancik
28.07.19,10:10
onufer, nevymýšľaj si. nič také neplatí. to, že niektoré obchody to poskytujú, neznamená, že je to ich povinnosť.
modna.princezna
28.07.19,10:29
Dala som si tu namahu a obetovala svoju keramicku dosku na krajanie a skusila som cajnik po nej potiahnut a je doskrabana, mam to aj na videu aj na foto, vies nejdem sa tu natahovat o par euro ale o zniceny 500 eurovy sporak, mozem ti poslat aj fotky cajnika, etiketu ci je vhodny na indukciu atd, ale naco aj tak mi nechces pomoct iba rypes, uvidel by si ze zo ruadne nasere ked sa tesis z noveho domceka, novej kuchyne, noveho sporaku, a stane sa ti toto, riadne to nasere, zamrzi, zaboli az lebo vela vela penazi a casu som do toho dala a chcela som si to dalej zveladovat, tak som su kupila ako pekny a funkcnu doplnok posraty cajnik a dopadla som takto, vies ono ked budes mat nieco nove a pekne a drahe a stane sa ti nie tvojou vinou nieco podobne uvidis ako ta to zamrzi
veronikasad
28.07.19,10:34
Tie biele fľaky za okrajom platne su co? Tiez od cajnika?
modna.princezna
28.07.19,10:38
Elektrolux, no neviem mozem skusit aj toto
modna.princezna
28.07.19,10:44
To je iba odraz svetla
veronikasad
28.07.19,10:51
Ak mas doklad o nakupe, zober cajnik a fotografiu sporaku a chod do predajne spisat reklamaciu. Pozaduj aj nahradu za poskodeny sporak.
Ak ti reklamaciu neuznaju, budes si musieť dat na vlastne náklady vypracovst znalecký posudok v štátnej skúšobni
onufer
28.07.19,10:53
Ospravedlnujem sa. Rozhodne som si nemienil vymyslat. Iba vravim aku mam skusenost a nevedel som, ze lehota vratenia plati iba pre internetovy predaj.
modna.princezna
28.07.19,11:39
Cajnik mi poskodil sporak nie ja, cajnik je chybny lebo ma na dne ostru vypuklinu ktora sporak poskrabaka, , cajnik skrabe sporak cize neplni svoju funkciu s neviem v nom zohrievst vodu...cajnik som si kupila podla normalnych kriterii cize sa mi pacil a bol vhodny na indukciu, dakujem za tvoju odooved ktora mi velmi pomohla, nabuduce si nemusi davat tu namahu a odpovedat tam kde nemas co poradit
annova
28.07.19,12:38
Mne urobil skrabanec hrniec, ktory pouzivam roky. Pricina bola hruba sol medzi ind. doskou a hrncom a moje potiahnutie hrnca. Moja rada znie, dokladnde utriet hrniec zospodu, nez ho polozis a zasadne netahat ziadny hrniec po doske. Na cistenie dosky pouzivam W5 na sklokeramiku a som spokojna. Ono to casom nebude tak vidiet.
Ak by si cajnikom nepotiahla, tak ti nic neposkriabe. Precitaj si upozirnenie o udrzbe a prevadzke dosky, urcite tam mas, ze nemas pouzivat poskodeny riad, ze ti urobi skriabance. Vyrobca cajniku bude zasa argumentovat s tym, ze si mala cajnik prekontrolovat, mal by ti ho ale vymenit ak ma zjavnu vadu. Tebe i tak zostane poskriabana doska a smutok na dusi, to ta chapem.
S nahradou skody na doske ale nepocitaj.
modna.princezna
28.07.19,16:58
Skusila som poskrabat sklenenu dosku na krajanie a je doskrabana...
buchač
28.07.19,17:00
Hm...
- súhlasím
- nesúhlasím
- nesúhlasím
- možno