sonička
31.08.06,10:05
Chcem sa spýtať, musím vyplňovať a odovzdať Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2005 keď som nikomu ako zamestnávateľ nerobila ročné zúčtovanie a ty kt.mi to oznámili nemali preplatky /nedoplatky/ v hodnote Sk 100,-- alebo viac ako 100,--
Tweety
31.08.06,08:14
Chcem sa spýtať, musím vyplňovať a odovzdať Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2005 keď som nikomu ako zamestnávateľ nerobila ročné zúčtovanie a ty kt.mi to oznámili nemali preplatky /nedoplatky/ v hodnote Sk 100,-- alebo viac ako 100,--
Tu nájdeš odpoveď:
http://www.porada.sk/t31735-rzzp-do-31-8-a.html?highlight=Ozn%E1menie
Jozef Mihál
31.08.06,08:27
Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov sa nezasiela, ak je "prázdne", tj. ak v prílohe nie je uvedený žiaden zamestnanec.

Ak ste vy nerobili žiadne RZ a RZ vašich zamestnancov, ktorí si buď robili RZ sami alebo im RZ robil iný zamestnávateľ, dopadli tak, že výsledkom ich RZ je váš nedoplatok/preplatok do 99 Sk vrátane, tak Oznámenie nezasielate.
profi
31.08.06,11:49
musím podávať oznámenie aj pokiaľ bolo ročné zúčtovanie 0?
otaznik
31.08.06,11:54
Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov sa nezasiela, ak je "prázdne", tj. ak v prílohe nie je uvedený žiaden zamestnanec.

Ak ste vy nerobili žiadne RZ a RZ vašich zamestnancov, ktorí si buď robili RZ sami alebo im RZ robil iný zamestnávateľ, dopadli tak, že výsledkom ich RZ je váš nedoplatok/preplatok do 99 Sk vrátane, tak Oznámenie nezasielate.

čo ak nastane prípad, že sme nerobili žiadne RZP za zametnanca, ale jeden si robil sám a oznámil nám nedoplatok, ktorý musíme zaplatiť?
1. Pošleme oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa?
2. Ak posielame, uvádzame len nedoplatok zamestnávateľa? - nedoplatok zamestnanca si predsa vysporiadava sám nie?
katkaj
31.08.06,12:00
čo ak nastane prípad, že sme nerobili žiadne RZP za zametnanca, ale jeden si robil sám a oznámil nám nedoplatok, ktorý musíme zaplatiť?
1. Pošleme oznámenie o nedoplatku zamestnávateľa?
2. Ak posielame, uvádzame len nedoplatok zamestnávateľa? - nedoplatok zamestnanca si predsa vysporiadava sám nie?

Áno posielaš oznámenie kde uvedieš sumár všetkých nedoplatkov a preplatkov, v tomto prípade to bude nedoplatok zamestnávateľa ktorý oznámil zamestnanec a je Väčší ako 100,- Sk
Nedoplatok zamestnanca si rieši on sám.

Ale treba to oznámiť ešte dnes lebo termín je 31.8.2006 :)
Jozef Mihál
31.08.06,12:08
musím podávať oznámenie aj pokiaľ bolo ročné zúčtovanie 0?
Áno.

Citujem z poučenia na vyplnenie Oznámenia, bod 2. písmeno a) znie:

"2. V oznámení zamestnávateľ uvádza:
a) preplatky a nedoplatky zamestnancov, za ktorých vykonal ročné zúčtovanie poistného,..."

...čiže v Oznámení sa uvedú výsledky za všetkých zamestnancov, za ktorých vykonal RZ zamestnávateľ, bez ohľadu na to, aký bol výsledok RZ.

Pozrite aj:

http://www.porada.sk/t28707-zdravotne-poistenie-oznamenie-zamestnavatela-priklad.html

Poučenie na vyplnenie Oznámenia nájdete tu v prílohe: