pipo.kov
28.07.19,21:48
Ako manželia máme zrušené BSM , nežijeme spolu .Bývam v dome , ktorý sme mali v spoločnom vlastníctve , ale bola na nom exekúcia , teraz je už manželka vlastníkom domu.Manželka býva v inom dome , ktorý má vo svojom vlastníctve , kde mám trvalý pobyt.
Manželka ma chce vystahovat z domu.možem sa nastahovat do domu kde mám trvalý pobyt? Má právo ma vystahovat? či už z jedného alebo druhého domu...
Ak sa ale Ja nechcem vystahovať môže ma nejak donútiť ???
čítal som niekde , že bez exekútora ma odtial nedostane.......
Mária27
28.07.19,19:56
K domu si mal ako manžel právo bývania, ktoré ti zostalo, ak nemáš iné bývanie (nemôže ťa vyhodiť na ulicu). Ak nemáš kde bývať, manželka ťa môže vysťahovať len za podmienky, že ti zabezpečí náhradné bývanie. Stačí však, ak ti ponúkne nájomnú zmluvu na vhodný byt, s ktorou súhlasí prenajímateľ. Nájomné si pravdaže budeš platiť sám. Ak takú zmluvu odmietneš, môže ťa vysťahovať napr. do hotela.
pipo.kov
28.07.19,20:00
tvrdí mi že mám íst bývat k mojim rodičom....tam nechcem íst....aj tak mi musi zabezbečit náhradné ubytovanie?
Chobot
28.07.19,20:32
Ak rodičia potvrdia, že sú pripravení ti poskytnúť ubytovanie, tak podmienku zabezpečiť ti náhradné ubytovanie splnila. Zákon neuvádza, aké presne musí byť to náhradné ubytovanie. Preto sa za to môže považovať aj bývanie u rodičov.

Ak to odmietneš, môže ťa vysťahovať.

Samotný trvalý pobyt ti nezakladá právo bývať v nehnuteľnosti.
pipo.kov
28.07.19,20:45
takže ak správne chápem , na trvalý pobyt / dom vlastní moja manželka / sa nemožem nasťahovať :(
A ak moji rodičia odmietnu , jej stačí ak mi rezervuje izbu v hoteli a ja tam budem musiet ísť a zaplatit si to :(
ivka70
29.07.19,07:38
Izba v hoteli nie, ale na ubytovni ano. Hotel nesluzi nadlhodobe ubytovanie.
Alebo prenajom napr. jednoizboveho bytu.
misoft
29.07.19,14:00
pipo.kov (Včera 23:45) takže ak správne chápem , na trvalý pobyt / dom vlastní moja manželka / sa nemožem nasťahovať ..... ono sa má vec aj takto: ona, ako výlučná vlastníčka ti môže TP jednoducho zrušiť! A budeš ho mať ako na MsÚ. Ak nebudeš mať TP a nemáš vlastníctvo alebo spoluvlastníctvo = neoprávnené užívanie cudzieho majetku = #
draik
01.08.19,20:01
Misoft, ako možno zrušiť TP manželovi?
Onko
01.08.19,20:42
Či máš alebo nemáš niekde trvalý pobyt je irelevantné, trvalý pobyt má len evidenčný charakter, aby úrady vedeli, kam ti posielať poštu, ale nedáva žiadne užívacie práva. Takže na ten dom zabudni, aj keď tam máš trvalý pobyt, ak nedostaneš súhlas, nemôžeš sa tam nasťahovať.

Čo sa týka domu, kde bývaš teraz, tak ako tu už bolo spomenuté, môže ťa vyhodiť niekam inam, ale to nové bývanie si budeš musieť aj tak platiť sám, tak si rovno sám aj niečo nájdi, s čím budeš spokojný.
dmc
03.08.19,17:23
Maj svoju hrdost. Schop sa - prestan vyplakavat a najdi si svoje vlastne byvanie.
kopretinka
03.08.19,19:23
Ideš s listom vlastníctva na mestský úrad a zrušíš.
Katy a R
03.08.19,19:27
pozri lepšie zadanie - obávam sa, že na MU by ju poslali do... niekam;)
marjankaj
03.08.19,19:30
Do preč?
kopretinka
03.08.19,19:54
A prečo? Trvalý pobyt sa predsa nahlasuje aj ruší tam,nie?
Katy a R
03.08.19,19:58
ešte raz - pozri si lepšie, ako môže TP zrušiť MANŽELOVI? https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_trvaly-pobyt-stahovanie#zrusenie
kopretinka
03.08.19,20:14
Zaujímavé,že ja nemôžem zrušiť trvalý pobyt a všetci ostatní,čo tu píšu,tak môžu.Načo mu je trvalý pobyt,keď tam nemôže bývať?
pipo.kov
04.08.19,04:29
a ak sa nechcem ja vystahovať... môže ma nejak donútiť? chce zavolať políciu , ale čítal som že to nemože......
buchač
04.08.19,06:29
Čo ty chceš alebo nechceš, to je v tomto prípade nepodstatné.
Polícia a či nie...a nemáš jedno ?
Ak bude chcieť, tak jedného krásneho dňa nájdeš kufor pred domom a vymenené zámky.
Existuje ešte aj iná možnosť...že budeš vyprataný a zároveň si urobíš kratší pobyt na chirurgickom oddelení ...
Ale JEDNOZNAČNE vypadneš...skôr alebo neskôr.

P.S.:
Spomínaš tiež exekútora.
Pýtam sa.....kto zaplatil exekúciu, ktorá bola na dome ? Žeby manželka ?