romen3
29.07.19,15:06
ahojte, mam prechodny pobyt v DE a chcem si tu kupit auto a registrovat ho na nemecke znacky. toto nemam problem, mam vsetko potrebne. ale o 6 mesiacov mi konci kontrakt a pojdem domov. vtedy chcem previezt auto na SR a prihlasit ho na SR. uz ako majitel auta to budem mat nejaky iny postup, resp len ukazem, ze som majitelom alebo budem musiet nejak zmluvu prekladat alebo tak daco?
ide aj o to, ze predajca predava (aj) velmi dobre auta vo velmi dobrom stave ale nechcu predat na vyvoz mimo DE. chcel som povodne proste kupit a rovno prihlasit na SR, ale oni z nejakeho dovodu takyto predaj nechcu, neviem ci preto, ze predavaju vlastne auta z ich vlastnej lizingovky alebo iny dovod. no ide mi o to, ake uskalia ma cakaju ak si budem chciet priviezt moje vlastne auto, nie nakup a dovoz. Ako podla navodov je mi jasne, preklady dokladov, COC, STK, EK, KO,...ale ta zmluva?
misoft
29.07.19,13:40
Máš prechodný pobyt v DE. Takže trvalý je na SK. Tu kúpené si zaregistruj na SK. A je to. Na kieho ďasa platiť nemeckú registráciu, potom slovenskú, okrem toho potom ešte platiť navyše KO, TK, EK? To by ťa asi čakalo, keby si z tých DE značiek prechádzal na SK značky. A v DE asi to isté - pri dovoze z SK do DE tiež asi majú svoje pravidlá pri registrácii vozidiel z krajín mimo DE.
Auto na SK značkách do 6-tich mesiacov pobytu nemusíš registrovať v DE.
buchač
29.07.19,15:35
misoft (Dnes 16:40) Máš prechodný pobyt v DE. Takže trvalý je na SK. Tu kúpené si zaregistruj na SK. A je to.
...
Auto na SK značkách do 6-tich mesiacov pobytu nemusíš registrovať v DE.
==================
ALE romen má auto (respektíve si chce kúpiť) na DE značkách ... a následne si auto chce (po pár mesiacoch užívania v DE) doviezť na Slovensko.