duriac
30.07.19,11:08
Spoločnosť neplatca DPH kúpila od FO byt na ktoré bolo zriadené vecné bremeno v prospech predávajúcej FO - právo doživotného užívania bytu. Chcela by som sa spýtať či byt mám zaúčtovať ako tovar alebo ho dať do užívania i keď v ňom bude bývať predávajúca FO až do svojej smrti?
Ďakujem
ivka70
30.07.19,09:19
na ake ucely spolocnost ten byt kupila?
duriac
30.07.19,09:45
Spoločnosť kúpila byt len kvôli garáži, ktorú FO nechcela predať bez bytu. Garáž spoločnosť užíva ale byt užíva FO, keďže má zriadené vecné bremeno.
ivka70
30.07.19,09:50
preco si teda myslis, ze by to mal byt tovar? ma spolocnost v predmete podnikania aj podnikanie s bytmi (bytom)? byttreba udrziavat, aj ked tam ma niekto pravo dozivotneho byvania, nejake investicie do toho pojdu .... napr. do fondu oprav musi platit vlastnik, nie ten, ktor tam byva .... najskor si ujasnite, co a na co ste kupili, podla toho uctujte
jslancik
30.07.19,10:04
ujasni si, čo vôbec môžeš dať do nákladov. aby ti to na kontrole nevyhodili von oknom. to nie je malá položka. keby sa jednalo tlačiareň a PC k tomu, tak by to nikoho nezaujímalo.
podľa tvojho popisu byt neslúži na získanie a udržanie príjmov. na to slúži garáž. mali ste kúpiť byt za pár eur a garáž za ten zvyšok. neviem, či si vymyslíte dostatočne dobrú historku pre kontrolu.

alebo si doplňte do činností prenájom a papierovo im to prenajímajte. to sa dá bez problémov realizovať.