Mijara
30.07.19,11:30
Dobrý deň, zamestnanec mi predložil faktúru za ubytovanie v ubytovacom zariadení, na ktorej je vyfakturované aj domáce zviera. Tento výdavok by som neuznala k preplateniu 55% oprávnených výdavkov, je tento postup správny?
Ďakujem pekne.
Mila123
30.07.19,10:44
samozrejme
buchač
30.07.19,11:26
Týýý kokos...to je zamestnanec normálny ?
kopretinka
30.07.19,12:27
Zamestnanec požaduje preplatenie aj za zviera?
ivka70
30.07.19,12:40
Citala som o tom viac komentarov, p.Mihal ci Janka M. tusim tvrdili, ze ide o sucast ubytovania a ak je to na jednej fakture, ma to byt preplatene.
Zadaj dotaz na financnu spravu ....
veronikasad
30.07.19,12:43
Poplatok za ubytovanie zvierata je vycisleny samostatne?
buchač
30.07.19,12:46
ivka70 (Dnes 14:40) Citala som o tom viac komentarov, p.Mihal ci Janka M. tusim tvrdili, ze ide o sucast ubytovania ...
===============
Takže aj zviera má nárok na rekreáciu ?
A o akú súčasť ubytovania by sa malo jednať ?
To sa týka aj kanárika alebo rybyčiek...alebo len psa - mačky ???
ivka70
30.07.19,12:51
tyka sa to toho, co je sucastou faktury, ak je pes sucastou rekreacie, tak aj polozka za psa je sucast faktury.
Ked bude hotel vyberat poplatok za rybicky a ty s nimi budes ubytovany, tak snad aj za rybicky :)
Je to podobny poplatok ,ako napr. poplatok za uskladnenie lyzi a sanok v hoteli v zime .... ani psovi neplatis polpenziu cio postel, platis len za to, ze ho tam mas so sebou
buchač
30.07.19,13:05
ivka70 (Dnes 14:51) tyka sa to toho, co je sucastou faktury, ak je pes sucastou rekreacie, tak aj polozka za psa je sucast faktury.
=====================
Lenže ak je pes súčasťou rekreácie, tak by náklady mal znášať majiteľ a nie firma - štát.
Rekreuje sa zamestnanec a nie zviera...či ?
ivka70
30.07.19,13:16
ano, za psa predsa neplatis ako za rekreujuceho sa ...to len hotely maju priplatok ,ak ho tam mas, mozno podobny ako ked si sam na 2 izbe? :D
vicktor
30.07.19,13:20
buchac: to sa týka aj kanárika alebo rybyčiek...alebo len psa - mačky ???
Asi len tych dvoch, myslim ze novy zakon len psa a macku uznal za spolocenske zviera, ktore nie su vecami. :)
Mijara
30.07.19,13:44
áno, je to samostatná položka na faktúre.
buchač
30.07.19,14:06
Mne je jedno, či to alebo ono...či vec alebo nie.

V podstate si v tejto téme :
- prdel robím
- čudujem sa nad zmýšľaním poniektorých
- tu ide o princíp...takéto poplatky má financovať majiteľ "veci" a nik iný.
- čo bude nasledovať potom ? Financovanie baru na izbe ?
kn-alka
30.07.19,14:14
Zamestnávateľ je povinný uhrádzať výdavky na rekreáciu celej rodiny

Zákonník práce ustanovuje zamestnávateľom povinnosť prispievať nielen na rekreáciu samotných zamestnancov, ale aj na rekreáciu celej rodiny týchto zamestnancov. Oprávnenými výdavkami na rekreáciu, ktoré je zamestnávateľ povinný zamestnancovi preplatiť, sú totižto aj preukázané výdavky zamestnanca na manžela/manželku, dieťa zamestnanca a inú osobu žijúcu so zamestnancom v spoločnej domácnosti, ktorí sa so zamestnancom zúčastňujú na rekreácii. Dieťaťom pritom je nielen vlastné dieťa zamestnanca, ale aj dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení.


Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-podnikatela/rekreacne-poukazy-zamestnancov-2019 © Podnikajte.sk




pes sa nespomína, takže NIE, pes rekreačného poukazu nepatrí (aj keď ho považujú za člena rodiny)
buchač
30.07.19,14:24
marjankaj
30.07.19,14:37
Neuznala si celú faktúru alebo iba položku za psa? Lebo z napisaneho to nie je vôbec jasne.
misoft
30.07.19,15:51
mimotemy
Týýýý brďo.... o chvíľu budú sa zamestnanci dožadovať preplatenia rekreácie aj na svoje blchy a vši.....
ivka70
30.07.19,18:37
Tvoj argument, ze co sa tam nespomina, na to narok nie je, neobstoji. Pravo funguje opacne: co nie je zakazane, to sa moze :)
marjankaj
31.07.19,05:18
Presne tak Ivka, ale toto nie je jediný zákon šitý horúcou ihlou.
ivka70
31.07.19,06:02
marjankaj, s tymto sa neda nesuhlasit ....
Mijara
31.07.19,07:03
Napísala som dopyt na Finančnú správu, pripájam odpoveď.
Dobrý deň,

poplatok za psa nie je oprávneným výdavkom zamestnanca v súvislosti s poskytnutím príspevku na rekreáciu, nakoľko sa nejedná o výdavok vynaložený na osobu zamestnanca, prípadne inú oprávnenú osobu.
.... :)
vicktor
31.07.19,08:02
Spravne. Aj ked pes nie je vec, ale ani osoba a clen rodiny - v zmysle prava, nie citov a reci majitela.
marjankaj
31.07.19,08:50
Ale do osobomesiacov by ho niektorí chceli zaradiť.
buchač
31.07.19,12:55
marjankaj (Dnes 10:50) Ale do osobomesiacov by ho niektorí chceli zaradiť.
===============
Kľudne by som bol za.
Veď si len vezmi...nejaká vec býva na vyšších poschodiach. Vyvenčiť ho je potrebné X krát. Kto platí za použitie výťahu a za osvetlenie ? Predsa všetci.

Tak nech si majitelia platia za tie svoje veci...
marjankaj
31.07.19,13:20
Juraj tu toto nerieš. Ja som iba upozornil, že podľa jedného zákona je pes osoba a podľa iného nie je. Takto sa pristupuje pri tvorbe zákonov. Chcú niečo vylepšiť a nakoniec to dokurvia.
marjankaj
31.07.19,13:43
V zákone je napísané, že oprávnené výdavky sú aj "iné služby súvisiace s rekreaciou". Ale zabudli napísať ktoré áno a ktoré nie. Teda by mali byť všetky, ktoré sú na faktúre uvedené.
vicktor
31.07.19,14:03
To ze pes nie je vec, neznamena ze je osoba.
Platby za vyhat by sa mohli prepocitavat podla "tvoromesiacov".
buchač
31.07.19,14:54
marjankaj (Dnes 15:20) Juraj tu toto nerieš. Ja som iba upozornil, že podľa jedného zákona je pes osoba a podľa iného nie je. Takto sa pristupuje pri tvorbe zákonov. Chcú niečo vylepšiť a nakoniec to dokurvia.
================
Všetko so všetkým súvisí....veci, zvieratá, zákony.
Si vezmi tých poniektorých buzerantov ochrancov prírody. Kuwa, šak hetí toho dojebabrali teda fest neúrekom.
Podobní buzeranti sú aj tí (poniektorí) nennormálni a pojebabraní majitelia vecí, ktorí sa správajú podľa "vec nad človeka"...