ala42
31.08.06,11:10
Prosím Vás,
má dakto vypracovaný metodický poriadok pre nakladanie s nebezpečným odpadom - ambulancia ? ak áno , prosím Vás o poskytnutie...
Srdečná vďaka...:)
karpis
02.11.06,11:05
Prosím o radu, či aj reštaurácia je povinná odovzdávať napr. prepálený olej niekomu kto má oprávnenie ho zneškodniť, pretože len tak ho vyliať nemôžem, aká povinnosť mi z toho ešte vyplýva.
karpis
03.11.06,04:56
Prosím nikto nevie poradiť
marcik
03.11.06,05:31
Áno podľa mňa musí. Aj jedna z mojich firiem ma odpadový plán.Ale toje priemyselná firma.Má povolenie od okres.úradu život.prostredia. Ale aj ty určite musíš odovzdávať olej, ale asi možno aj bez povolenia. Skús nahliadnuť do zl.stránok a hľadať firmu na likvidáciu odpadu.Určite tam niečo nájdeš. Funguje to asi tak že s nimi uzatvoríš zmluvu a potom budu oni chodiť k vám pre ten odpad, teda u vás ten olej. Každopádne tie firmy aj vypracuvávaju tieto plány, a dajú ti vedieť tvoje povonnosti !! Skús, ja mám dobrú skúsenosť!
karpis
03.11.06,05:42
Dakujem, za odpoveď,
Kolenčík
03.11.06,11:29
Všetko nájdeš v Zákone č. 223/2001 o odpadoch. V uvedenom zákone sú uvedené podmienky držiteľa odpadu, ktorým je každá organizácia a firma. Držiteľ odpadu okrem iného je povinný: zaraďovať odpady, zabezpečovať znehodnotenie, viesť evidenciu atď.. atď. Keďže každá firma je držiteľom odpadu, nie len nebezpečného (popol, popolček, obalový materiál, neónové trubice, autobatérie, stavebné odpady, plastý a pod.) musí mať vypracovaný tzv. "Plán odpadového hospodárstva" na každý rok a tento predkladať na OÚ OŽP na schválenie. Bližšie o tejto problematike sa dozvieš v doplňovacej výhláške č. 283/2001 a vo výhlaške 284/2001 - katalóg odpadov a tam si jednotlivé odpady zaraďte a vypracujte plán, pozor hrozia vysokou pokutou.
chlap
08.11.06,21:28
Prosím Vás,
má dakto vypracovaný metodický poriadok pre nakladanie s nebezpečným odpadom - ambulancia ? ak áno , prosím Vás o poskytnutie...
Srdečná vďaka...:)

Na čo to potrebuješ ? Nemá to byť náhodou prevádzkový poriadok ambulancie ?
willma
09.11.06,06:31
Na čo to potrebuješ ? Nemá to byť náhodou prevádzkový poriadok ambulancie ?
Ten určite potrebuje tiež, ale nakladanie s nebezpečným odpadom musí byť spracované zvlášť.
Marčella
26.01.07,04:57
Všetko nájdeš v Zákone č. 223/2001 o odpadoch. V uvedenom zákone sú uvedené podmienky držiteľa odpadu, ktorým je každá organizácia a firma. Držiteľ odpadu okrem iného je povinný: zaraďovať odpady, zabezpečovať znehodnotenie, viesť evidenciu atď.. atď. Keďže každá firma je držiteľom odpadu, nie len nebezpečného (popol, popolček, obalový materiál, neónové trubice, autobatérie, stavebné odpady, plastý a pod.) musí mať vypracovaný tzv. "Plán odpadového hospodárstva" na každý rok a tento predkladať na OÚ OŽP na schválenie. Bližšie o tejto problematike sa dozvieš v doplňovacej výhláške č. 283/2001 a vo výhlaške 284/2001 - katalóg odpadov a tam si jednotlivé odpady zaraďte a vypracujte plán, pozor hrozia vysokou pokutou.
Je firma /vyrábajúca plastové okná/povinná na obecnom úrade nahlásiť túto podnikateľskú činnosť a oboznámiť s riešením odpad. hosp.- Program OH ?
Firma podniká druhý rok a zatiaľ sa ešte neohlásila ani ako poplatník KO, ani ako nakladá s iným odpadom-s odpadom zo svojej podn. činnosti.
Zaujíma ma hlavne odpad z podn. činnosti.Ak sa nemýlim obec by mala vypracovať Program OH v spolupráci aj s podnikateľmi na jej území posobiacimi
Ďakujem
Braňo
26.01.07,05:13
Program odpadového hospodárstva nemám spracovaný, ale snáď pomôžem tým, že ak produkuje nebezpečný odpad - mal by mať prevádzkovateľ (ambulancia) zmluvne podchytenú likvidáciu tohto odpadu. Na základe tejto zmluvy "likviduje" odpad. V prípade stomatologickej ambulancie sa jedná hlavne o amalgám, ktorý obsahuje aj ortuť. Na trhu je veľa firiem, ktoré tento odpad vykúpia a tým zabezpečia jeho likvidáciu. Treba viesť kartu nebezpečného odpadu a každý tento výdaj zachytiť na karte. Jedenkrát ročne sa celkové množstvo za rok nahlasuje na odbor životného prostredia príslušného Obvodného úradu (treba sa vopred zaregistrovať ako producent:--- nebezpečného odpadu a podľa kódov presne nahlásiť, čo ambulancia produkuje).
jana32
14.07.08,07:58
Prosím viete mi niekto poradiť, ako znehodnotiť taký materiál ako sú videokazety? Mali sme ich doma cez 70, potrebujem sa toho zbaviť, ibaže neviem či to môžem len tak hodiť do kontajnera. Ďakujem