Warlord2412
01.08.19,19:11
Dobrý deň, dnes mi bol do schránky doručený "žltý lístok" s odosielateľom "Okresný súd". Na adrese trvalého bydliska sa dlhodobo nezdržiavam, no dva rovnaké "žlté lístky" len s inými podacími číslami boli doručené /rovnako od OS/ aj môjmu otcovi. Viete mi niekto poradiť, o čo sa asi jedná, aby ma nečakalo nemilé prekvapenie, keď budú zásielky vyzdvihnuté? Vopred dík.
marjankaj
01.08.19,17:59
No porada je práve na to aby odpovedala aj na takéto otázky. Ak ti nikto neodpovie, tak sa obráť na vešticu. Ísť na poštu je tá najsamposlednejšia možnosť.
Warlord2412
01.08.19,18:03
Ďakujem za akúkoľvek reakciu. Problém je s cestovaním a vecami s ním spojené. Od Vianoc som nebol v domovine a kvôli dopisu ísť na otočku domov mi príde zvláštne. Pracovné voľno s tým spojené a iné veci, komplikované. Preto sa pýtam, či sa nenájde múdra duša, ktorá by mi napovedala, na čo sa mám/nemám tešiť.
avalik
01.08.19,18:29
ked si otec preberie, povie ti o co ide

pre pripad, ze sa dlhsie nezdrziavas v mieste trv. pobytu je dobre niekoho splnomocnit na preberanie posty
ivka70
01.08.19,18:29
Zistis, ak si po list pojde aspon tvoj otec. Nemoze ist o dedicstvo?
jelalim
02.08.19,03:18
v tej zasielke bude balicek - krabica plna pomarancov, teda vlastne prave som si uvedomil, ze toto malo kedy zvyknu posielat zo sudu, takze to bude isto nejaka neprijemnost, mozno pojdes aj do vezenia.

Cakal si inu odpoved na tvoj dotaz?

AKo ked idem zit mimo domoviny, tak niekomu doma dam generalnu prvu moc, uradne overenu za cca 2,50€ a usetrim si milion starosti.
misoft
02.08.19,07:22
Pomaranče? NIE! Budú to citróny - na kyslý ksicht :D
Oliwa
02.08.19,09:02
Dobrá správa je, že budeš dediť. Zlá správa je, že budeš platiť daň alebo budeš dediť len dlhy. Možno "pozvánka" na pojednávanie, možno pokuta, možno platobný rozkaz...
Stačí takto? My totiž nie sme zamestnanci podateľní okresných súdov na SK... :D Alebo si zavolaj na OS a ak budeš mať šťastie, možno Ti podľa čísla na tom žltom lístku ochotná teta povie, o aký druh zásielky sa jedná. A možno Ťa pošle - na poštu.

PS: Keď prídeš domov, zastav sa tam pre tlačivo, ktorým splnomocníš niekoho na preberanie zásielok. A nepotrebuješ ani generálnu plnú moc.

Veštica Teodora :)
bodliak
02.08.19,09:19
Ktovie, možno určenie otcovstva ... Nešmykol si sa ?

Ja som si aktivoval na občianskom elektronické blbosti, aktivoval schránku pre doručovanie a teraz si poštu od Sociálnej poisťovne, Zdravotnej poisťovne aj Okresného súdu, ... prečítam aj v zahraničí.
Akurát Daňový úrad posiela obálky do schránky ...
Oliwa
02.08.19,09:25
A možno neplatené alimenty... ale to by asi nedostal predvolanie aj otec (aj keď jeho zásielky môžu/nemusia súvisieť) tuto s lordom...
buchač
02.08.19,09:44
Milujem, ak niekto pomenuje pracovníčku súdu tetou...pritom je táto mladšia ako tá, ktora ju tak tituluje...
misoft
02.08.19,11:08
...a najmä OCHOTNOU.... :D:D:D
profesional
08.08.19,08:00
Ak by šlo o trestnú vec, tak by ti tvoj elektronický občiansky nepomohol. V trestnom poriadku je elektronické doručovanie pre všetky úkony trestného konania vylúčené. A nie je to len v trestnom konaní. Takých konaní je v SR ešte stále dosť. Ešte si chvíľu počkáme. Plus, ak sa osoba odsťahovala do zahraničia, musela povinne odovzdať občiansky preukaz a nahlásiť podľa zákona svoju doručovaciu adresu v zahraničí Ministerstvu vnútra SR. Ak nemá takáto osoba občiansky preukaz, lebo ten je viazaný na trvalý pobyt, ktorý je osoba povinná pri odsťahovaní do zahraničia v SR odhlásiť, tak jej štát nemá možnosť doručovať nič elektronicky.
profesional
08.08.19,08:02
Viem ti poradiť, čo ta čaká: List zo súdu. AK je to žaloba, tak zásielka bude mať spoľahlivo viac ako 0,5 kg. Lebo vtedy súd pripája automaticky kópiu žaloby a relevantnej časti došlej spisovej agendy. Takže si zavolaj na poštu, aká je zásielka ťažká.

Ak je zásielka od 20-200 g, tak to bude predvolanie, alebo platobný rozkaz.

Ak by šlo o dedičstvo, zrejme by si dostal obsielku od notára a nie od súdu.