Majak123
02.08.19,05:32
Potrebovala by som vedieť, v prípade ak zamestnávame človeka, ktorý posledných 10 rokov bol SZČO a neodvádzal odvody, pretože nedosahoval potrebný príjem, vystaví mu Sociálna poisťovňa zápočtový list?
kn-alka
02.08.19,05:37
tak keď nebol dôchodkovo poistený, tak mu nemá čo vystaviť - a ani neviem o tom, že by SP vystavovala zápočtový list
kn-alka
02.08.19,05:37
a mimochodom, načo vám je ako zamestnávateľovi zápočtový list zamestnanca z predošlého zamestnania? odpracované roky sa už nespočítavajú, to robí práve sociálna poisťovňa
Majak123
02.08.19,05:43
ok, vďaka za info
avalik
02.08.19,06:27
Zápočtový list, teda "potvrdenie o zamestnaní" podľa § 75 Zákonníka práce je povinný vydať zamestnávateľ ... Sociálna poisťovňa predsa nie je zamestnávateľom SZČO
Mila123
02.08.19,07:56
zápočtový list pre účely napríklad praxe ti môže slúžiť iba živnostenský register (ak bol živnostníkom), poprípade jeho licencia,,,,,a čestné prehlásenie, že tú činnosť vykonával....
ale keď si uvedomíš koľko iba zarobil ako SZČO (aby si nemusel platiť SP) je pochybné, či takúto činnosť vykonával pravidelne, dlhodobo???
veronikasad
02.08.19,10:56
Na aky ucel ho potrebujes?