alex222
02.08.19,18:51
Prosim mili skuseni.. mam auto zaradene v majetku firmy:

a/ na kazdy blok phm musim urobit cestak?
b/daju sa blocky vyplatit aj bez cestaku?
c/ak mam viac tankovani pocas cesty, aku cenu phm uvediem na cestaku?/spriemerujem tankovania?/

dakujem velmi pekne
veronikasad
02.08.19,23:08
alex, ty si vážne účtovník ?
marjankaj
03.08.19,08:47
Veronika prečo sa pytaš, veď uctovnikom môže byť každý. Či......
jslancik
03.08.19,10:44
dám ti veľmi dobrú radu - nájdi si účtovníka. vieš, toto je jedna otázka, ktorú ťa napadlo sa spýtať. len problém sú tie otázky, ktoré sa neopýtaš. som myslel, že toto platí iba pre svojpomocných stavbárov, ale zdá sa, že nikoliv. existujú aj svojpomocní účtovníci.
alex222
03.08.19,22:24
Dakujem za uprimny nazor, ... myslela som, ze je to stranka, kde sa da poradit, preto som ju odvazne napisala, aby som sa uistila v konani..ak je tato stranka len pre uctovnikov s rokmi praxe, tak sa ospravedlnujem a nemam problem sa tu viac ukazat...
veronikasad
04.08.19,05:58
Alex, nrurazaj sa... Pises, že mas auto v majetku firmy, aké cestaky chces robiť? Sadzbu zakladnej náhrady+spotrebu PHM? NIE!! Danovym vydabkom je odpis a spotreba PHM v pomere, v akom auto vyuzivas na sukromne a pracovné účely
alex222
04.08.19,08:23
Ďakujem, niesom urazený, len ma to prekvapilo,ta reakcia, som bola v tom, že sa radi aj začiatočníkom... K téme, cestaky som chcela robiť v súlade s tým ze sa auto každý den používa na cestách.. A s tým súvisela moja otázka. Ci tie phm je nutné dávať do cesta ku, či ich možno vyplatiť aj mimo cestaku.
veronikasad
04.08.19,09:23
Pytas sa na likvidaciu cestovneho príkazu zamestnanca alebo živnostníka? Firma vedie knihu jázd, alebo uplatňuje spotrebu PHM paušálom?
avalik
04.08.19,09:24
takze, podme od zaciatku ... pises o cestaku, takze prestudovat zakon o cestovnych nahradac - tu hlavne § 7 ... je tam uvedené vozidlo zamestnávateľa?
jslancik
04.08.19,11:37
alex, ty nemáš vôbec rešpekt pred účtovníctvom a vecami s ním súvisiacimi? to asi si iba profi účtovníci majú des z toho, aby spravili všetko a na nič nezabudli. a neustále sa vzdelávali, aby vedeli čo najviac. kto je zodpovedný za tvoje účtovníctvo? lebo keď sa spýtaš takúto otázku, tak je jasné, že máš veľké medzery v účtovníctve a mal/a by si ho zveriť do rúk niekoho s väčším rešpektom. zato sebavedomie a hrdosť ti nechýba.