maťa 1978
03.08.19,07:47
Do facebooku sa mi prihlasili IP adresy počítačov ako BB, KE ja som na tychto pocitacov nebola ako s tym mam to chapať, že mi po mojom účte facebook niekto iný?
jelalim
03.08.19,08:06
nie, nemusi to znamenat, ze tam bol niekto iny. Treba pozriet celu IP ci patri tvoju providerovi.


Postni sem, alebo mne do sukromnej spravy cely zoznam tych IP adries, porovname ci patria tvojmu poskytovatelovi.
misoft
03.08.19,13:12
Hmmmm.... prišiel mi list z BB, KE... ako to, keď som tam nebola?
Tvoja IP adresa (skôr IP adresa poskytovateľa) je ako tvoja adresa a na tú sa niekto iný pripojí na FB.
Ešte sa musíš naučiť, ako to beží v tom internete..... a pochopíš....
maťa 1978
03.08.19,13:41
Jelalim IP Adresy su 8 čislic rovnakych a posledne trojčislie všetky IP adresy su ine rozdielne a co sa tyka miest žiadne z mojich zariadeni nie su prihlasene na BB ani na KE ani som v tych mestach nebola.
maťa 1978
03.08.19,19:10
misoft nerozumiem sa tomu preto sa pytam ešte k tym IP adresam su asi desať a každa ma rovnake 8 čislic a posledne trojčíslie su ine.... dakujem za info
kopretinka
03.08.19,19:20
A ako to vieš?
maťa 1978
03.08.19,19:25
Kopretinka - zabezpečenie facebooku mi ukazuje kde a pod akou adresou bol prihlaseny moj učet facebooku.
kopretinka
03.08.19,19:57
Takže ti aj napísali,že ako si máš účet zabezpečiť.
misoft
03.08.19,20:01
To preto, lebo sa hľadá najschodnejšia cesta pripojenia. Takže sa môže stať, že priama cesta je preplnená, požiadavka na prihlásenie do FB sa preto hľadá aj okľukou, lebo je tam menšia "premávka".

Taký laický príklad ti to asi trochu ozrejní: Z Ba (akože ty doma) sa chceš dostať do Trnavy (akože FB) - najkratšie je to po diaľnici, lenže je zapchatá, tak od teba potom to pôjde cez Pezinok a Blatné až do Trnavy (FB) - nikdy si v Pezinku nebola, ale v adrese je. Bratislava (ty - resp. tvoj poskytovateľ) zabezpečil iné pripojenie, aby sa tvojej žiadosti vyhovelo.

Ak by ti niekto "nabúral" účet - už sa do neho neprihlásiš.
Celé sa to volá PROXY. Tvoj poskytovateľ "požiadal" iného, aby ťa spojil. Preto iné IP adresy.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Server_proxy

Dúfam, že teraz už chápeš, ako to v internetovom pripojení funguje.
kopretinka
03.08.19,20:10
Zaujímavé,že mne sa to ešte nikdy nestalo.
misoft
03.08.19,20:15
kvietoček - je to v takých prípadoch ojedinelé. Väčšinou proxy využívajú samotní užívatelia, aby zamaskovali pôvodnú IP adresu poskytovateľa a vystupovali, ako niekto iný.
danno177
07.08.19,05:20
To, že ti ukazuje iné mesto je normálne, záleží akého máš poskytovateľa, a či si sa prihlasovala z pc alebo mobilného zariadenia, prípadne ak si sa prihlásila v nejakej free zone tak od koho majú konektivitu. Ak máš aj tak podozrenie najľahšie je zmeniť si heslo za nejake zložitejšie a potom sleduj prihlásenie a keď už si v nastaveniak Facebooku tak klikni na tie 3 bodky vedľa toho mesta a daj odhlásiť zariadenie a zmeň heslo.