ahammerova
31.08.06,12:30
Ako mam prosim uviest do dennika pracovnu cestu, ak dopravu hradil {toho casu} zamestnavatel, a ja som si hradila iba ubytovanie.
Existuje aj nejaky formular {na pracovne cesty}?
Dakujem. Alica
Braňo
31.08.06,10:34
Formulár na tuzemskú aj zahraničnú pracovnú cestu som umiestnil do tlačív.
Milan Benka
31.08.06,10:40
Formulár: vyúčtovanie pracovnej cesty
ahammerova
31.08.06,10:56
Chcela by som sa este opytat, mam narok aj na stravne, ked mam iba doklad o ubytovani {vsetky blocky z restauracie som dokazala zahodit}, resp. nejkae vreckove.
Ak ano, ako si ich prosim vypocitam?
Pracovna cesta bola v Rsuku, fa za ubotvanie mam v EUR, mam to prepocitat kurzom NBS - stred?
Velmi pekne dakujem.
Braňo
31.08.06,11:26
áno, v Rusku máš nárok na 48 USD na deň, resp. podľa toho koľko si tam bola. Nárok na vreckové máš tiež, ale nepoznám Vaše interné smernice.
Danila
31.08.06,15:23
Podľa toho čo uvádzaš, si zamestnanec. Ak Ti zamestnávateľ hradil dopravu, tak Ty odovzdaj do učtárne doklad o ubytovaní, cestovný príkaz na zahraničnú pracovnú cestu a ostatné je starosť účtovníčky. Aj výška stravného, aj kurz, ktorým prepočíta náhrady.
ahammerova
01.09.06,18:18
Pytam sa ako SZCO {ktory momentalne "bojuje" s uctovnictvom}, a {toho casu zaroven aj zamestnanec.} Teraz vsak uz len SZCO.

Rada by som este vedela, ako sa to vsetko - moja povodna otazka - uctuje ak ako SZCO idem na pracovnu cestu.
Musim si aj sam pre seba vypisat cestovny prikaz?
Ak nemam cestovny doklad {letenku}, iba fa za ubytovanie - smiem si to aj tak uplatnit ako vydavok ovpl. ZD?
Mam narok na stravne aj ked nemam blocky z restauracie? Ako je to prosim s vreckovym?
Fa za ubytovanie treba prepocitat kurzom NBS - stred. {je v cudzej mene}.

Kde sa to da prosim vsetko nastudovat?, pretoze mam z toho akurat tak hokej.
Velmi pekne dakujem.
Milan Benka
04.09.06,04:41
Rada by som este vedela, ako sa to vsetko - moja povodna otazka - uctuje ak ako SZCO idem na pracovnu cestu.
Musim si aj sam pre seba vypisat cestovny prikaz? Ano
Ak nemam cestovny doklad {letenku}, iba fa za ubytovanie - smiem si to aj tak uplatnit ako vydavok ovpl. ZD? Ano
Mam narok na stravne aj ked nemam blocky z restauracie? Ano
Ako je to prosim s vreckovym? 5-40% bez dokladovania
Fa za ubytovanie treba prepocitat kurzom NBS - stred. {je v cudzej mene}.

Kde sa to da prosim vsetko nastudovat? Zákon o cestovných náhradách, Zákon o dani z príjmu