KMaja
05.08.19,10:29

Dobrý deň, môžem si uplatniť príspevok na rekreáciu keď som tam bola s partnerom s ktorým ale nežijeme v spoločnej domácnosti? Nechcem si uplatňovať aj na neho iba na seba. Zamestnávateľ odo mňa žiada, aby som uviedla na žiadosť aj meno osoby s ktorou som bola na rekreácii lebo na FA je uvedené "Ubytovanie pre 2 osoby". Ale ja si nechcem uplatniť príspevok aj na partnera. Nie je jedno s kým som bola na rekreácii, keď ďalšiu osobu neuvádzam a celú rekreáciu som platila ja? Čo sa rozumie pod pojmom uplatniť si na osobu žijúcu v spoločnej domácnosti?

Aký má význam si uplatniť príspevok na manžela/manželku, deti alebo iné osoby žijúce v spoločnej domácnosti keď na rekreácii sa musí zúčastniť aj samotný zamestnanec a na dokladoch musí byť aj tak uvedené meno zamestnanca, aby mu príspevok uznali a prepláca sa z celkovej uhradenej sumy a nie na osobu? Alebo to mám chápať tak, že si zamestnanec môže uplatniť napr. na dcéru, ktorá išla na rekreáciu s partnerom? Keď sa na rekreácii musí aj tak zúčastniť aj zamestnanec tak z akého dôvodu si potom má uplatňovať na ostatné osoby? V tom prípade je jedno či ide sám alebo s celou rodinou. Alebo ako jediný z domácnosti s kamarátmi.

Ďakujem
ivka70
05.08.19,08:33
Jedno je to iba v pripade, ked suma zaplatena zamestnancom len za neho prekracuje 500 eur - potom staci, ze si uplatnuje sam na seba.

Ak vsak cela rodina (zamestnanec + maznel + deti) zaplatil iza celu dovolenku 500 eur, uplatnenie len na seba by mu nezarucilo prispevok v maximalnej vyske.
KMaja
05.08.19,08:57
A na základe čoho zistí zamestnávateľ či tam bol sám alebo s rodinou? Prečo keď ide s rodinou a uplatní si iba na seba mu nezaručí príspevok v maximálnej výške? Keď dovolenku platí ten zamestnanec v obidvoch prípadoch, aj keď ide sám aj keď ide s rodinou?
ivka70
05.08.19,08:59
O prispevok zamestnanec ziada a tam uvedie aj to, na koho si uplatnuje.
Ak sa rekreovat budu 4 osoby a uplatni si len na seba, zamestnavatel zoberie len 1/4 hodnoty faktury.
Ak tam budu 4 osoby a 3 znich budu zamestnancove deti a uplatni si prispevok na vsetky osoby a deti vymenuje, zamestnavatel zoberie celu hodnotu faktury.
veronikasad
05.08.19,11:24
aká je hodnota faktúry ?