OLESKA
05.08.19,12:41
Zdravim Vas Vedel by nam niekto prosim Vas poradit?potrebujeme prepisat nehnutelnosti. na katastri.Chceme si z manzelom vyhotovit Pisomnu zmluvu o rozdeleni majetku zaklade ,,Rozsudku zrusenia BSM manzelov pocas trvania manzelstva.,aby to preslo, na katastri .Vlastnime nehnutelnosti s pozemkami,ktore su na liste vlastnicva,ale jedna neskolaudovana budova tam este nieje.mam len geometr.plan,tam je zakreslena. Citam na internete ,ze musia byt dodrzane nalezitosti podla noveho katastralneho zakona,aby zmluva,ako sucast navrhu na vklad presla na katastri nehnutelnosti .neviete mi prosimvas poradit co vsetko musi zmluva obsahovat,aby naozaj,,PRESLA,,?
Chobot
05.08.19,13:20
Na nete sú vzory rôznych podaní a zmlúv, ale všetko je len vzorové. Každý prípad je individuálny, takže na spísanie treba mať aj trochu právnych znalostí. Ak nemáš o tom vôbec šajnu, tak je ťažké spísať taký návrh či dohodu, aj keby ti niekto spísal, čo to má obsahovať. Jedine, že by ti ti niekto vyhotovil. Ale zadarmo ti to ťažko niekto urobí.

Ak si to netrúfneš sama, treba to nechať spraviť nejakému právnikovi za určitý poplatok.
OLESKA
05.08.19,18:12
Dakujem za odpoved.uz som pisala predtym navrhy na vklad,ale teraz vraj po novom sa tam nieco zmenilo.od 1,10,2018. pravnici chcu 1 percento,z hodnoty nehn..330 eciek za pol hodinky sa mi zda privela
Mária27
05.08.19,19:01
Tie zmeny nie sú také jednoduché na pochopenie - prikladám ti ich.
Dôležité je ísť podľa zákona aj vyhlášky slovo za slovom, či to máš v zmluve alebo v návrhu na vklad uvedené.