bubulicek
06.08.19,14:33
V januári 2018 som mal pracovný úraz. Dvíhal som z meracieho prístroja obrobok/ asi 40 kg hriadeľ/ a ľudovo ma seklo v krížoch. Spísali sme papiere o prac. úraze. Obvodný lekár, roetgen. rehabilitácia ,10 procedúr. Mesiac marodky. Nástup do práce. Ćasom ma začal bolieť sedací sval na ľavom "cesnaku". Potom to prechádzalo do stehna a necítil som si prostredník na nohe.Vystrelovali mi bolesti do celej nohy. Teraz sa to zhoršilo. Veľká bolesť lýtka a v členku mi vytočilo chodidlo dovnútra. Moja chôdza je ako pri hemoparéze, Predkopávam, chodidlo mám vytočené dovnútra ,došľapujem na celé chodidlo,zakopávam o drobné nerovnosti. V júni 2019 som ostal na marodke s nohou,lebo som nevládal ísť do roboty. Dospelý chlap a kňučal som od bolesti. Obvodná lekárka,neurologička - vyšetrenie EMG .Výsledok ochrnutie nervov na ľavej nohe cez 40 percent. Necítim si prsty a nemôžem s nimi hýbať.
Obvodná lekárka ma tlačí na čiastočnú invalidnú.Magnetická rezonancia ukáže nutnosť operácie.Otázka tkvie v tomto: Ako mám postupovať ďalej, keď si myslím,že sú to následky pracovného úrazu
lujza.j
06.08.19,12:43
Co to je časom...
Trewor
07.08.19,08:33
Tak vidíte , že akú máte múdru obvodnú ako má málokto, mali by ste ju teda počúvnúť a poslať si žiadosť na sociálnu poisťovnu o invalidný dôchodok. Tá vás navedie. Ja si myslím, že lepšie to už s vami ani nebude. Čo narobíte, ani mladší už nebudete.