yvica
06.08.19,14:53
prosím vás ako postupovať,
prebrala som účtovníctvo, účtovník ukončil účtovníctvo k 31.3, čiže za 4,5,6/19 nie so odoslané dph.
ja začínam s júlovými dph, čiže urobím tie, nahodím si od neho počiatočné stavy z hlavnej knihy.
a teraz ako účtovať doklady za 4,5,6, keď som ich prijala až teraz a ani tržby nie sú odvedené. s dátumom augustovým a zdaniteľné plnenie uvádzať za prísluššné mesiace 4,5,6 a podať DP oneskorene? ďakujem
kn-alka
06.08.19,13:06
ak vôbec neboli odoslané DPH, musíš podať riadne DP DPH, žiaľ bude na to pokuta.
ivka70
06.08.19,13:10
Co najrychlejsie podaj tie, co chybaju. Vsetky tri zajtra.
Aj ked nie kompletne, potom neskor podas na ne opravne.
Cim dlhsie budes cakat, tym vacsia pokuta moze byt vyrubena.
yvica
06.08.19,13:19
zajtra určite nepodám, lebo dokladov je veľa a včera som ich eštelen prebrala a triedila a nemám nahodenú ešte ani firmu....a mám aj iných klientov.....
viem, že budú pokuty, aj konateľovi som hovorila, takže je s tým uzrozumený, len teraz mi ide o ten postup.
čiže ak začnem účtovať aprílové doklady, dám dátum úč.príp. augustový ale zdan. plnenie ako je na doklade aby mi to ťahalo do príslušného mesiaca?
ak začnem účtovať apríl-.-..jún, tak nestihnem načas poslať júlové.. takže asi začnem s júlovými a ostatné zaúčtujem ako som vyššie písala? prosím vyjadrite sa mi k tomu. ď
marjankaj
06.08.19,18:59
to čo znamená, že nie sú odvedené tržby?