om1ace
06.08.19,18:52
Zdravim. Mam jeden prudovy chranic na cely dom, obcas mi v jednej v vetve dochadza k spojeniu N a PE (vlhkost, studna). Tuto potrebujem osetrit samostatnym RCD aby mi nevyhadzovalo zakazdym cely dom. Nasiel som som si zodpovedajuci N vodic a fazu L som dal ako vystup z RCD. Ako vstup som dal N z domoveho privodu (nie so spolocnej svorkovnice) a L za hlavnym isticom. Ide o RCD kombinovany s isticom - nemam miesto v rozvadzaci. Siet je TN-S.
Pri zopnuti tohto RCD mi vzdy vyhodi ten prvy 3f RCD. Spojenie medzi tym zodpovedajucim N a ostatnymi samozrejme nie je. Kde je prosim problem? Poprosim len seriozne odpovede. O komenty typu "nieco tam mas zle" alebo "daj si to spravit odbornikovi" nemam zaujem. Velka vdaka.
bodliak
06.08.19,19:25
"Pri zopnuti tohto RCD" - tým myslíš moment, keď ten druhý PCh nahodíš, že hlavný pre celý zvyšok domu zareaguje a vypne ?
om1ace
07.08.19,09:34
Ano, presne. Niekde sa tym vytvori nejaka neziaduca slucka, resp nieco (N) je niekde spojene v rozvodoch v stenach co uz asi nevyriesim / nenajdem...
bodliak
07.08.19,13:33
Zhoď oba chrániče a premeraj odpor medzi N-kami. Mali by byť nezávislé, teda odpor nekonečný. Ak nie je, máš v tom niekde "uzol".

Potom, jedine rozpojiť N-kovú svorkovnicu pre hlavný chránič a merať po jednom, a zistíš, v ktorej konkrétnej vetve je to spojené.
canbo
07.08.19,16:24
Vyskúšať správne zapojenie nového chrániča Npr aj takto:Na výstup nového chrániča ( odpojený problémový odber ) zapojiť žiarovku v objímke. Povytočiť žiarovku a zapnú chránič a ak po zatočení žiarovky vypne starý chránič - tak je zle napojený nový chránič
om1ace
08.08.19,14:04
Ano, mam to vyriesene, bolo to samozrejme zle zapojene. Isiel som nato ale dost komplikovane - dvoma merakmi. Niektore chranice maju totiz vstup zo spodu, niektore z vrchu, napr. u toho druheho RCD je to opacne... a ja v domneni ze fazu berem z pred stareho chranica (tak ako N) - bral som ju z jeho vystupu a to suctove trafo v tom starom logicky reagovalo, lebo prud co z chraneneho obvodu vychadzal sa do nho nevracal. Kazdopadne vdaka!